Forum Kamera!Akcja

Obecny czas: 28 Mar 2024, 18:05

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 5 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 Temat postu: Kamera do 1000zł
PostWysłany: 09 Mar 2011, 15:26 
Offline
Na jego osiedlu kręcili kiedyś film

Rejestracja: 09 Mar 2011, 15:14
Posty: 6
Witam wszystkich. Jak widać jestem nowy na forum, a do tego początkujący "filmowiec". Przychodzę do tego działu z prośbą do Was. Chodzi mi o wybór dobrej kamery do 1000zł

Interesują mnie te rzeczy:
-HD !
-Wejście na mikrofon, (niekoniecznie, bo dźwięk też mogę podłożyć w studiu, osobno, no ale lepiej żeby było)
-Duży zoom !
-Mała głębia ostrości,
-Dużo fps
-Na karty pamięci :P
-Cena do 1000zł

A więc proszę Was, podajcie mi jakiś konkretny model kamery :) Będę bardzo wdzięczny ^^



PS Mam kilka na oku, ale nie wiem czy są dobre... Jak wiecie dopiero zaczynam przygodę z filmem ;]

http://allegro.pl/kamera-cyfrowa-prakti ... 34797.html
http://allegro.pl/kamera-cyfrowa-hd-dvc ... 87563.html

Ta jest dość tania, no ale nie wiem czy jest aż taka dobra jeśli sprzedają ją po takiej cenie ;P
http://allegro.pl/kamera-cyfrowa-vordon ... 20630.html

http://allegro.pl/kamera-cyfrowa-hd-ddv ... 44230.html

Jak coś to podajcie mi też inne modele kamer :P


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Kamera do 1000zł
PostWysłany: 09 Mar 2011, 15:49 
Offline
Kręci filmy komórką

Rejestracja: 19 Lut 2011, 22:39
Posty: 18
Miejscowość: Katowice
Widzę, że przyszedłeś tutaj z forum Sony vegas, ale nie w tym rzecz.
Jeżeli oczekujesz małej głębi ostrości - lustrzanka (od 2.5tys)
Jeżeli chcesz dużego zoomu - większość kamer sd (do 1000zł) bądź lustrzanka (2.5tys [+ szkło - ok. 3tys])
Dużo fps [pojęcie dużo jest względne] - kamera phantom - ok. $50000
Wejście na mikrofon - jeżeli kamera hd to tak od 2.5tys, sd - używana za 1000zł

Krótko mówiąc - niema takiej. Jak już to SD, ale to Ci nie pasuje. Praktiki i te inne g^wna się nie nadają do kręcenia filmów, nawet z urodzin, których i tak nikt nie będzie oglądał.
IMO lepiej jeżeli odłożysz zabawę z filmem na jakiś czas, aż będziesz miał budżet przynajmniej 3tys.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Kamera do 1000zł
PostWysłany: 09 Mar 2011, 19:21 
Offline
Na jego osiedlu kręcili kiedyś film

Rejestracja: 09 Mar 2011, 15:14
Posty: 6
No dobra, dziękuję. Heh... W taki razie trzeba odkładać więcej pieniędzy na kamerę. Sony Vegas i oświetlenie poczekają sobie >_<' A i rekorder też >_>


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Kamera do 1000zł
PostWysłany: 14 Kwi 2011, 01:40 
Offline
Kamerzysta na Weselach

Rejestracja: 15 Cze 2007, 16:36
Posty: 47
Miejscowość: Koszalin
Przepraszam, że napiszę nieco nie na temat ! ale jak ktoś już poruszył temat magicznej GŁĘBI OSTROŚCI od której mnie już skręca.
Denerwuje mnie ta cała mania lustrzanek, dzieciaków z hajsem bez myśli przewodniej (nie chce być jadowity broń boże!) kręcących w koło na youtube MANIPULACJE OSTROŚCIĄ swoich "j** obiektywów". O zgrozo myślę (może się komuś narażę), że VideoCopilot i FilmRiot które poniekąd czasem oglądam edukacyjne programy stymulują efekciarstwo. Gdyby ktoś poradził przejść się nad rzekę, wziąć długopis do ręki/aparat/spotkać się w kreatywnym towarzystwie by wymyślić coś co będzie aspirowało do miana sztuki; kładzie się do głowy że MUSISZ mieć lustrzankę + najlepiej obiektyw ze światłem 1.4 bo przecież inaczej NIE DA SIĘ NIC nakręcić.... I potem dalej taki człowiek nie kręci; bo przecież musi kupić RIG za 2.000zł, FollowFocus, MateBox, Mikrofon, 10 akumulatorów/obiektywy/lista się nigdy nie skończy.. Wolę obejrzeć świetnie zmontowany, nakręcony, ciekawy, poruszający, niebanalny obraz w "normalnej" (tzn jeszcze parę lat temu świetnej jakości) obraz NIŻ -> nakręcony sprzętem za 10k film, w fullHD film o treści -> kręcenie przypadkowych ludzi na ulicy, o zmierzchu, lamp, mijających samochodów w oczywiście sennej atmosferze, z "klimatyczną muzyką" w tle. Piszę o tym bo widziałem setki takich filmów na youtube; gdzie w każdym komentarzu idioci z zachodu rozpływają się nad jakością aparatu jak to wspaniałe dzieło stworzył autor.

Czy K.Kieślowski nakręcił by coś takiego? Czy ma to sens, teraz każdy może to zrobić przy odrobinie wprawy liczy się treść, forma stała się dostępna dla każdego kto uzbiera odpowiednią kwotę.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Kamera do 1000zł
PostWysłany: 28 Lis 2011, 21:21 
Offline
Nie wie jaka kamerę do 1500zl
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 Lis 2011, 20:48
Posty: 4
A spróbuj to: kamery Sony HDR-CX115E-
-Mała waga, niewielkie wymiary i filmy Full HD
-Przetwornik Exmor R™ zapewniający wysoką jakość obrazu przy słabym świetle
-Zoom optyczny 25x i stabilizator obrazu SteadyShot z „aktywnym” trybem.
Kosztuje 1050zł. Fest, nie?


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 5 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 14 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group