Forum Kamera!Akcja

Obecny czas: 28 Mar 2024, 23:49

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 3 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 Temat postu: jaki mikrofon do Sony HDR-CX700VE ???
PostWysłany: 02 Cze 2012, 12:58 
Offline
Nie wie jaka kamerę do 1500zl

Rejestracja: 02 Cze 2012, 12:50
Posty: 2
Od prawie roku jestem posiadaczem kamery Sony HDR-CX700VE. Jej obraz rzeczywiście jest doskonały, a jedyne do czego mógłbym się przyczepić to dźwięk...

W każdej z kamer, którymi nagrywałem życie mojej rodziny występował ten sam problem z głosem. To że nie był on wystarczająco głośny dało się jeszcze zawsze jakoś wyregulować, chociażby zglośnieniem telewizora :wink: Gorzej było już z szumami wywoływanymi przez wiatr. W moim obecnym modelu Sony również głos pomimo tego, że jest 5.1 jego jakość pozostawia wiele do życzenia. Zdecydowałem się na zakup mikrofonu, tylko że zupełnie nie mam pojęcia co wybrać. Mogę przeznaczyć na niego około 500 zł. Poza imprezami rodzinnymi nagrywam także wydarzenia sportowe (głównie mecze i wyścigi f1) oraz relacje z moich wypraw rowerowych...

Czytałem na różnych forach trochę o dedykowanych mikrofonach Sony, ale opinie na ich temat, a w szczególności ECM-HST1, są mało zachęcające. Bardzo proszę Was o pomoc w wyborze jakiegoś odpowiedniego mikrofonu dla mnie. Każda propozycja będzie mile widziana :)


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: jaki mikrofon do Sony HDR-CX700VE ???
PostWysłany: 02 Cze 2012, 13:40 
Offline
Absolutny Fan K!A
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Lip 2006, 20:58
Posty: 1317
Az tyle nagrywasz tej rodziny? Musisz mieć wyjątkowo duza rodzine albo bardzo ciekawa. A co do pytania to zainwestuj w mikrofon np. RODE VIDEO MIC http://allegro.pl/rode-video-mic-mikrof ... 78744.html i dokup bardziej włochatego kota do tego. Mikrofon powinieneś moc zainstalować sobie na szynie kamery u góry. Pytanie jest tylko czy ta twoja kamera ma złącze na zewnętrzny mikrofon ?


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: jaki mikrofon do Sony HDR-CX700VE ???
PostWysłany: 02 Cze 2012, 14:27 
Offline
Nie wie jaka kamerę do 1500zl

Rejestracja: 02 Cze 2012, 12:50
Posty: 2
Z tą rodziną to bez przesady. Przez ostatni rok jakoś się tak nazbierało tych rodzinnych spotkań. A to ślub, a to komunia, a że nikt poza mną nie bawi się w kamerowanie, zawsze ja się tym zajmuję... Na takich imprezach (za którymi osobiście nie przepadam), ważny jest jednak głos, a ten na standardowym sprzęcie wypada zazwyczaj kiepsko. Albo występuje pogłos i echo, albo zkolei szum wiatru... Pracuję, a dokładniej mówiąc od roku zbieram materiały do klipu z moim quadem dla osób niepełnosprawnych w roli głównej (SuperFour). Tam dźwięk jest mi zbędny, ponieważ mam zamiar podłożyć jakiś energiczny utwór w tle. Przy okazji zapraszam na mojego bloga www.z1szumi.blog.onet.pl

A co do Twojej propozycji, to muszę przyznać, że mikrofon prezentuje się całkiem nieźle, tylko obawiam się czy nie będzie za duży do mojej kamery... Jak jeszcze założyłbym na niego sierściucha to byłoby prawdopodobne, że miałbym go cały czas w kadrze. Muszę to wszystko sobie dobrze pomierzyć...


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 3 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 18 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group