Forum Kamera!Akcja

Obecny czas: 28 Mar 2024, 21:38

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 9 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 Temat postu: Cudowny dzień
PostWysłany: 19 Sie 2010, 22:08 
Offline
Mistrz WindowsMovieMaker

Rejestracja: 24 Lis 2007, 20:42
Posty: 29
Miejscowość: Lubin
Cześć, dzisiaj chciałbym Wam pokazać scenariusz krótkometrażówki "Cudowny dzień". Mam nadzieję, że dobrze spędzicie przy nim czas.

Byłbym wdzięczny za komentarze, uwagi i rady :)

Długość: 13 stron
Link: Scenariusz

Pozdrawiam, SB.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 19 Sie 2010, 22:37 
Offline
Aktorzy jedza mu z ręki
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Gru 2006, 20:24
Posty: 518
Miejscowość: Gdańsk - Osie - Łódz - Wawa
Sympatyczny tekst ,miło się czytało ,fajnie napisany.
Bluzgi ,kłótnie rodziców brzmią jakoś wyjątkowo fałszywie.
No i słaba końcówka.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 20 Sie 2010, 20:51 
Offline
Mistrz WindowsMovieMaker

Rejestracja: 24 Lis 2007, 20:42
Posty: 29
Miejscowość: Lubin
quagmire napisał(a):
No i słaba końcówka.


Co dokładnie uważasz za końcówkę? Ostatnia scena, czy ogólnie zakończenie?


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 20 Sie 2010, 22:39 
Offline
Aktorzy jedza mu z ręki
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Gru 2006, 20:24
Posty: 518
Miejscowość: Gdańsk - Osie - Łódz - Wawa
Zakończenie.
Nie chcę niczego narzucać ale dystans głównego bohatera do opowiadanej historii jest zastanawiający. Moze jest to wyobraznia jak w ""Labiryncie Fauna" lub wspomnienie dorosłego człowieka...Brakuje też po prostu bohatera ,który działa - nawet w finale.
Spróbuj coś wykombinować.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 21 Sie 2010, 21:19 
Offline
Mistrz WindowsMovieMaker

Rejestracja: 24 Lis 2007, 20:42
Posty: 29
Miejscowość: Lubin
Bardzo zależało mi na pokazaniu tego dystansu, innego rozumowania, które stworzy ciekawy kontrast. Dzieci inaczej postrzegają otaczający świat i często nie zdają sobie sprawy z powagi sytuacji. Dlatego wydaje mi się, że głównemu bohaterowi bardziej zależy na odnalezieniu przyjaźni niż na opisywaniu wydarzeń, których nie do końca rozumie.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 22 Sie 2010, 19:19 
Offline
Klapser
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Lut 2009, 13:49
Posty: 71
Miejscowość: Wars i Sawa
Stasiu napisał(a):
Bardzo zależało mi na pokazaniu tego dystansu, innego rozumowania, które stworzy ciekawy kontrast. Dzieci inaczej postrzegają otaczający świat i często nie zdają sobie sprawy z powagi sytuacji. Dlatego wydaje mi się, że głównemu bohaterowi bardziej zależy na odnalezieniu przyjaźni niż na opisywaniu wydarzeń, których nie do końca rozumie.

Tak też zrozumiałem ten scenariusz, bo wszystko wyszło bardzo sugestywnie. Jednak lepiej byłoby gdyby kłótne rodziców obyły się bez bluzgów, bez których także widoczny byłby ten kontrast. Scenariusz świetnie napisany, ale w całkowitym rozrachunku jest to wada tego tekstu. Bo piękno tego aspektu (nomen omen służącym tylko do przeczytania calego scenariusza bez poczucia straconego czasu) nie pokazuje piękna obrazów w potencjalnym filmie. Widać inspirację "Oscar i pani Róża", ale tam poza świeżym spojrzeniem dziecka na poważne kwestie egzystencjalne jest jeszcze świetna forma przedstawienia "dojrzewania" chłopca. U ciebie forma poza jednym wyjątkiem (przebitki z "muszeniem") jest bardzo przyziemna i infantylna. Treść nie zaciekawia, bo jak quagmire zauważył, wszystko jest na jednym poziomie emocjonalnym. Mnie nie zaintrygowało.
Tekst posiada potencjał, ale jest dużo do poprawki.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 02 Wrz 2010, 22:56 
Offline
Mistrz WindowsMovieMaker

Rejestracja: 24 Lis 2007, 20:42
Posty: 29
Miejscowość: Lubin
Rzirzi napisał(a):
Jednak lepiej byłoby gdyby kłótne rodziców obyły się bez bluzgów, bez których także widoczny byłby ten kontrast.

Tak masz rację. Myślę, że efekt będzie lepszy po poprawieniu tych dialogów. Może nie do końca tylko wykreślając bluzgi, ale również nadając konkretny powód i cel kłótni, przez co dialog zyska na naturalności.

Rzirzi napisał(a):
Widać inspirację "Oscar i pani Róża", ale tam poza świeżym spojrzeniem dziecka na poważne kwestie egzystencjalne jest jeszcze świetna forma przedstawienia "dojrzewania" chłopca. U ciebie forma poza jednym wyjątkiem (przebitki z "muszeniem") jest bardzo przyziemna i infantylna. Treść


Owszem chłopiec nie przechodzi jakiejś specjalnej przemiany emocjonalnej, tak jak bohater "Oskara i pani Róży". Tutaj chodzi o coś innego. Poznajemy historię, w której bohater pozostaje sobą, zmienia się jednak otaczający go świat i ludzie. Chłopiec jest świadkiem niecodziennych wydarzeń, które na niego oddziaływają. Myślę, że nie każda historia musi być oparta na schemacie, w którym bohater musi przechodzić jaką przemianę - zmieniać się.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 03 Wrz 2010, 16:20 
Offline
Klapser
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Lut 2009, 13:49
Posty: 71
Miejscowość: Wars i Sawa
Stasiu napisał(a):
Myślę, że nie każda historia musi być oparta na schemacie, w którym bohater musi przechodzić jaką przemianę - zmieniać się.

Chodziło mi ogólnie o ciekawą formę niż o treść.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 25 Wrz 2010, 23:35 
Offline
Mistrz WindowsMovieMaker

Rejestracja: 24 Lis 2007, 20:42
Posty: 29
Miejscowość: Lubin
Cytuj:
Chodziło mi ogólnie o ciekawą formę niż o treść.


Nie jestem pewny co chciałeś powiedzieć. Chodzi Ci tutaj o scenariusz, czy Oscara?

Bardzo zależy mi również na opiniach innych użytkowników.


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 9 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 8 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group