Forum Kamera!Akcja

Obecny czas: 28 Mar 2024, 17:13

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 3 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 Temat postu: When the music is over
PostWysłany: 31 Maj 2011, 18:17 
Offline
Może kiedyś zrobi swój pierwszy film
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Lis 2007, 20:16
Posty: 151
Miejscowość: Rzeszów
Hey. Kopę lat :)

Taki scenariusz na 2-min filmik napisałem, zastanawiam się czy robić to czy nie.
Z góry dzięki za szczere opinie.

Scenariusz: http://arczi.art.pl/film/When%20the%20m ... 20over.pdf

PS. Aha. W scenariuszu jest kilka zabiegów z efektami specjalnymi - wspomniałem o nich, przez co może gorzej się czyta momentami.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: When the music is over
PostWysłany: 25 Lip 2011, 00:52 
Offline
Kręci filmy komórką

Rejestracja: 14 Sie 2007, 15:34
Posty: 11
Miejscowość: Poland
Przeczytałem i mam zastrzeżenia w kwestii formalnej:
1. Po co POV? Widzę, że w drugiej scenie też jest. Jeśli koniecznie chcesz uwypuklić to, że ma zegarek, to na pewno nie przez POV. Tą scenę można w bardzo dobry sposób bez tego rozegrać. Zresztą jak każdy użyty przez Ciebie POV.
2. STARA BABA, a BABA to nie ta sama postać. Poza tym z dużej litery piszemy tylko pierwsze pojawienie się postaci.
3. W inny sposób zaznacz to, że odmawia. Po co angażować do tego jego rękę, czy STARA BABA jest niesłysząca? Zbyt szczegółowo. Wystarczy napisać, że rezygnuje z kupna.
4. Nosem stwierdza, że kwiat jest ładny? No raczej nie po to go przysuwa do nosa ;]
5. Piszesz o dziecku, więc wiadomo, że nie ma dłoni koszykarza NBA.
6. Sukienka i kurtka? Nie chodziło przypadkiem o spódnicę?
7. "zmienia się w Starszego - idącego z laską w ręku i psem." O lasce i psie wiedziałem już z poprzedniej sceny.
8. Niebieską chustę na głowie dopisz wcześniej, nie dodawaj co chwilę nowych części garderoby, chyba że chodzi w scenie o to, że dopiero co to ubrała, w co wątpię.
9. Niepotrzebna liczba stron.

Zastrzeżenia co do kwestii merytorycznej:
1. Sens filmu
2. Po co?
3. Ostatnia scena
4. Bardzo szczegółowo opisałeś ubiór postaci, jak by miał wpływ na fabułę, a tak naprawdę co z tego że facet ma rzadko spotykany zegarek, że staruszek idzie z psem, że dziewczyna kupowała okulary słoneczne, że mała ma zajefajny kolorowy rowerek?

Pozdrawiam


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: When the music is over
PostWysłany: 28 Sie 2011, 16:28 
Offline
Na jego osiedlu kręcili kiedyś film

Rejestracja: 28 Sie 2011, 13:04
Posty: 6
Trochę zakręcone. Proponowałbym na przyszłość numerować przebitki - na trzeciej stronie, kiedy zamieniają się miejscami poszczególne postacie. Wyglądałoby to bardziej przejrzyście. Długi opis odstrasza ludzi.
Za dużo uwagi przywiązałeś do niepotrzebnych szczegółów, chyba że było to zamierzone i mógłbyś nam przedstawić powód, dla którego podkreśliłeś nam "zegarek", "bransoletę", "chustę". W scenariuszu nie ma miejsca na coś takiego, na niepotrzebne informacje.

Podłączam się do pytania. Sens filmu? Dziecko jako nadzieja, niewinność umiera ostatnia? Przypadek czy temat przemijania? Jak już coś robić to robić to z sensem.

Dałoby się skrócić to o połowę przynajmniej :)

Pozdrawiam.


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 3 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 16 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group