Forum Kamera!Akcja

Obecny czas: 28 Mar 2024, 12:52

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 6 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 Temat postu: Traffic Race - ostatni
PostWysłany: 30 Paź 2006, 18:21 
Offline
Kręci filmy komórką

Rejestracja: 18 Sie 2006, 12:35
Posty: 11
Cześć,
Wprawdzie wątek już zamknięty, ale czuję się zobowiązany do zamieszczenia:
http://jerzu.lubi.luftbrandzlung.org/pm ... gw/gw1.htm

Pokazał mi to kumpel któremu mówiłem o moim pomyśle, który jak widać jest spóźniony o 5 lat !

Pozdrawiam
M.

PS. Jeśli moderator uzna że nie powinienem otwierać nowego tematu, bardzo proszę o przeniesienie wpisu do któregoś z zamkniętych.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 02 Lis 2006, 09:48 
Offline
Coś gdzieś słyszał

Rejestracja: 04 Cze 2006, 11:57
Posty: 229
Miejscowość: Warszawa
Dimg, ja chyba czegoś nie rozumiem... To w końcu O CZYM jest Twój pomysł? O manipulowaniu za pomocą mediów czy o Traffiic Race? O tym, że te wyścigi mogą być bez problemu zastąpione czymś innym pisała większość wypowiadających się temat Twojego pomysłu - a zatem ta informacja niczego nie zmienia.
A tak z kategorii pytań pryncypialnych - pracujesz nad tym pomysłem, czy udało nam się zniechęcić Cię do tego?


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 03 Lis 2006, 12:35 
Offline
Kręci filmy komórką

Rejestracja: 18 Sie 2006, 12:35
Posty: 11
Powiem tak "wydawało mi się" ze wymyśliłem te rajdy, więc chciałem napisać o tym że to nie ja.
A film, wg mnie musi być o jednym i trochę o drugim - bo inaczej będzie nudny.

Co do tematu to podczas dyskusji na forum przeszedłem w sumie trzy fazy
a) spodobało się – biorę się za pisanie
b) sam tego nie napiszę, ale jeśli znajdę chętnych to zajmę się produkcją
c) szkoda zmarnować pomysł , dziewczyna kupiła mi książkę "Jak napisać scenariusz filmowy" więc spróbuję

I w sumie to zastanawiałem się nad ciekawą przypadłością która pojawiła się zaraz jak tylko usiadłem do pisania, otóż jak tylko nazwałem bohaterów tj. RAFAŁ, TOMEK itd.. zrobili się dla mnie strasznie sztuczni (nie wiem, może to efekt kojarzenia ich z rzeczywistymi osobami). Generalnie, jakoś tak sztucznie mi się teraz nimi operuje – ale to może tylko jakaś moja własna ułomność.

M.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 03 Lis 2006, 16:26 
Offline
Nie wie jaka kamerę do 1500zl

Rejestracja: 12 Paź 2006, 18:29
Posty: 1
Miejscowość: Warszawa
Dimg bardzo się cieszę, że postanowiłeś kontynuować swoją pracę nad scenariuszem
Jeśli chodzi o wyscigi w korku to oczywiście od Ciebie zależy czy spełnią odpowiednio swoją rolę czy je czymś zastąpisz
a odnośnie imion bohaterów to te nie są najważniejsze i jesli Ci przeszkadzają to możesz je zmienić, chociaż osobiście uważam, że ta "przypadłość" minie :wink:

Życzę Ci powodzenia i czekam na efekty


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 03 Lis 2006, 17:57 
Offline
Parzy kawe II Rezyserowi

Rejestracja: 20 Sie 2006, 13:48
Posty: 68
Miejscowość: Warszawa
Nic dziwnego, że zrobili się sztuczni, skoro ich w ogóle nie znasz. Może na razie po prostu dasz im takie imiona, jakie mają ich odpowiedniki w rzeczywistości, później się je zmieni, a może będzie Ci łatwiej pisać? Albo w ogóle ich nie nazywaj, przypisując im jakieś określone cechy ( np. Tomek to WESOŁEK, a Magda to LASKA)?


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 04 Lis 2006, 11:39 
Offline
Coś gdzieś słyszał

Rejestracja: 04 Cze 2006, 11:57
Posty: 229
Miejscowość: Warszawa
Dimg - jest jeszcze jedna sprawdzona metoda. Jeśli masz zahamowania korzystając z realnych postaci spośród Twoich znajomych, spróbuj podłożyć bohaterów cudzych filmów - wyobraź sobie, że to jest dalszy ciąg ich przygód. Opisuj np. - tylko, błagam wszystkich, bez czepiania się konkretu! - Bruce`a Willisa czy Bena Afflecka i powiedzmy Kim Basinger. To da ci pewien dystans do postaci.
Ale osobiście myślę, że to nie jest kwestia postaci - chyby powinieneś po prostu uwierzyć w historię, którą opowiadasz. Nie podchodź do niej, jak do tworu Twojej fantazji - wyobraź sobie, że taka historia naprawdę się zdarzyła, a Ty ją opowiadasz.


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 6 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 10 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group