Forum Kamera!Akcja

Obecny czas: 28 Mar 2024, 14:35

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 12 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 Temat postu: Pomysł na etiudę o polskiej młodzieży.
PostWysłany: 08 Paź 2007, 19:00 
Offline
Kamerzysta na Weselach

Rejestracja: 18 Sie 2007, 19:35
Posty: 36
Miejscowość: Kielce
Mam pewien pomysł na krótki film poświęcony polskiej młodzieży gimnazjalnej. Akcja dzieje się w sobotę, około godziny 13 i podzielona jest na 2 historie. Pierwsza dotyczy chłopaka, który potrzebuje pieniędzy i napada wraz ze starszym kolegą na sklep z zabawkami. Wszystko poprzedzone jest rozmową (starszy próbuje przekonać młodszego, żeby jednak nie schodził na złą drogę), a później kłótnią (młodszego charakteryzuje...zbyt duży entuzjazm).
Druga historia opowiada o grupie trzech dziewczyn. Jedna z nich zostaje zaproszona na urodziny do kolegi i musi wybrać prezent. Idzie więc do sklepu z koleżankami.
Pod koniec, jak łatwo sie domyślić, historie się łączą i akcja dzieje się już w sklepie (przez dość krótki czas, ponieważ chłopcy przynoszą ze sobą broń...a jak wiadomo zabawy z bronią zwykle dobrze się nie kończą).

W sumie odniesienie się do starszych osób wyszłoby scenariuszowi na lepsze (niezbyt przemawia do mnie gimnazjalista zastraszający kasjerkę)...no ale film ma powstać na konkurs dla gimnazjalistów, więc będę mógł wykorzystać tylko 14 - 15 latków.

Co o tym pomyśle sądzicie?


Ostatnio edytowany przez qbrex 08 Paź 2007, 19:20, edytowano w sumie 2 razy

Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 08 Paź 2007, 19:13 
Offline
Absolutny Fan K!A
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Lip 2006, 20:58
Posty: 1317
Hmm dość dziwny.....Biorę go!!! Hehe nie no znajadz tendencje do robienia takich filmów, to pewnie nic dobrego ci z tego nie wyjdzie, ale próbuj zawsze chętnie zobaczymy(i ocenimy) twoja wypłacalność z uzależnień filmowych. :D


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 09 Paź 2007, 12:44 
Offline
Aktorzy jedza mu z ręki
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Cze 2005, 10:07
Posty: 717
Miejscowość: Warszawa
IMO konkurs dla gimnazjalistów nie oznacza że nie możesz zatrudnić starszych aktorów, o ile ekipa jest w wieku gim.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 09 Paź 2007, 13:01 
Offline
Absolutny Fan K!A
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Paź 2005, 18:35
Posty: 1464
Miejscowość: Gdańsk
Kwestia regulaminu.

Nawet jeżeli regulamin nie zabrania zatrudniania starszych aktorów, może być tak, że faworyzowane będą filmy z udziałem gimnazjalistów. Jest to prawdopodobne zwłaszcza jeżeli publiczność będzie miała cokolwiek do gadania (na przykład będzie nagroda publiczności).


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 09 Paź 2007, 13:20 
Offline
Aktorzy jedza mu z ręki
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Cze 2005, 10:07
Posty: 717
Miejscowość: Warszawa
Nagrodę publiczności i tak dostanie najbardziej lokalny najgłupszy film.
Chyba że to jakieś wybitne gimnazjum.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 09 Paź 2007, 21:00 
Offline
Kamerzysta na Weselach

Rejestracja: 18 Sie 2007, 19:35
Posty: 36
Miejscowość: Kielce
To jest konkurs ogólnopolski z ustalonym jury (nie ma przewidzianej nagrody od publiczności). Ale regulamin nie przewiduje wykorzystywania w filmie osób starszych. Nie przewiduje także osób spoza zgłoszonego gimnazjum.

---
EDIT.

Chciałbym, żebyście ocenili tę wstępną część scenariusza i od razu powiedzieli, co nie pasuje.

I wiem...Santi, nie musisz mi mówić, że "nie jestem Tarantino", ale nie mogłem się powstrzymać przed stworzeniem scenariusza do filmu typu PJDjT.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 09 Paź 2007, 21:09 
Offline
Aktorzy jedza mu z ręki
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 Maj 2007, 13:18
Posty: 406
Miejscowość: Częstochowa
Eeee...nie rozumiem to jest konkurs dla gimnazjalistów czy o gimnazjalistach?
Czy przypadkiem nie jest ten scenariusz trochę, nieodpowiedni?
Ja nie twierdzę że gimnazjaliści to porządni ludzie, wręcz przeciwnie, ale oficjalne Jury raczej takiego czegoś nie przepuści.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 09 Paź 2007, 21:16 
Offline
Aktorzy jedza mu z ręki
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Gru 2006, 20:24
Posty: 518
Miejscowość: Gdańsk - Osie - Łódz - Wawa
Na twoim miejscu zamienibym zabawę ze spluwami na spektakularną kradzież.
Zrozumiałbym jeszcze strzelanie ze spluwy do np:drzewa ale z napad na sklep to już chyba przegięcie.Do czego ma zmierzać finał ? I czy scenami w sklepie ma się zakończyć całość ?


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 10 Paź 2007, 08:51 
Offline
Kamerzysta na Weselach

Rejestracja: 18 Sie 2007, 19:35
Posty: 36
Miejscowość: Kielce
Cytuj:
Ja nie twierdzę że gimnazjaliści to porządni ludzie, wręcz przeciwnie, ale oficjalne Jury raczej takiego czegoś nie przepuści.


Ja nawet tego konkursu nie chcę wygrać (bo wiem, że to niemożliwe). Ja po prostu chcę zrobić film w stylu, który lubię (moi koledzy, którzy będą grać też na zwycięstwo nie liczą). Wygra pewnie dokument o smutnych dzieciach nie mogących się odnaleźć w naszej rzeczywistości (nie ubliżając twórcom takich dokumentów).

quagmire, skończyć ma się w sklepie na przypadkowym morderstwie Anity i ucieczką chłopaków.


Ostatnio edytowany przez qbrex, 10 Paź 2007, 17:10, edytowano w sumie 1 raz

Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 10 Paź 2007, 09:52 
Offline
Absolutny Fan K!A
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Lip 2006, 20:58
Posty: 1317
Cytuj:
Wygra pewnie dokument o smutnych dzieciach nie mogących się odnaleźć w naszej rzeczywistości (nie ubliżając twórcom takich dokumentów).
A ja bymz checia wykopał wszystkich ktorzy mysla ze ambitny film to musi byc nudny i najlepiej o smierci. Tak zwane europejskie podejscie filmowe.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 10 Paź 2007, 17:12 
Offline
Kamerzysta na Weselach

Rejestracja: 18 Sie 2007, 19:35
Posty: 36
Miejscowość: Kielce
cezary188, mam nadzieję, że mówiąc o wykopaniu nie masz na myśli mnie. Wcale nie myślę, że ambitny film musi być nudny i o śmierci. Po prostu tak do tego podchodzi wielu twórców. Myślą, że jeśli zrobią film o niewidomej dziewczynce, która chce zostać baletnicą, to od razu ich film będzie bardzo ambitny i "trÓ". Ja tak nie uważam...ale to tylko moje zdanie.\

---------------
EDIT.
Przy okazji wrzucam scenariusz z dokończoną pierwszą historią.


Załączniki:
scenariusz.doc [31 KiB]
Ściągnięto 572 razy
Góra
 Profil  
 
 Temat postu: podoba mi się
PostWysłany: 30 Sty 2008, 17:33 
Offline
Kamerzysta na Weselach

Rejestracja: 28 Sty 2008, 21:33
Posty: 35
Miejscowość: Ustronie Morskie
Jestem na TAK. Kupuję pomysł Kolegi! Serio!
:-)


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 12 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] oraz 13 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group