Forum Kamera!Akcja

Obecny czas: 19 Kwi 2024, 01:23

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 148 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu:
PostWysłany: 24 Lut 2008, 00:31 
Offline
Klapser
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Lis 2007, 21:57
Posty: 91
Miejscowość: Kraków
To może tak...

Jest młody właściciel kasyna (który oczywiście ma boki na czarnym rynku).
Jego główną cechą jest to ,że jest strasznie niedowartościowany. Ma dużo kasy ,ale nie ma co z nią zrobić. Kiedyś na jakimś spotkaniu milionerów itd. itp. w domu Bruce'a Wayena wchodzi za magiczną kotarę gdzie odnajduje prawdziwe oblicze Bruce'a.
Wymyśla sobie ,że chce być taki super jak batman ,albo nawet lepszy ,więc zajmuje jego dom w sposób ,o którym wcześniej mówiłem.
Po całej sprawie kiedy batman jest już biedakiem i mieszka w garażu pod miastem, nie może znaleźć żadnych dowodów ,że został wrobiony. Do tego jeszcze przez jego problemy "techniczne" dość często nie zdążą na miejsce wypadków do ,których zostaje wzywany.
Za to pojawia się młody facet ,który po prostu nosi kominiarkę i ma kupę gadżetów z domu Batmana.
W przebiegu całej historii Batman zostaje jeszcze wrobiony w napadanie banków.(tak by go jeszcze bardziej pogrążyć)
A tak naprawdę "Bogaty dzieciak" kosi kasę i sławę.


Ostatnio edytowany przez Thomas, 24 Lut 2008, 11:05, edytowano w sumie 1 raz

Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 24 Lut 2008, 09:51 
Offline
Kręci filmy komórką

Rejestracja: 05 Lut 2008, 22:31
Posty: 17
Miejscowość: Błonie
Cytuj:
Wydaje mi się, że nie należy łączyć tego kasyna z historią Młodego. Dojrzewanie w sierocińcu, chęć zemsty i w końcu rywalizacja z Batmanem, uważam za bardziej mroczne (ciekawsze).
Nie znaczy to, że rywalizację z bogatym szaleńcem uważam za nieciekawą. Tylko wtedy robi się z tego Bond.


Ale właściciel kasyna przecież moze dojrzewać w sierocińcu. Poza tym Koleś z kasyna nie jest własnie takim typowym bogatym szaleńcem. Nie zalezy mu na niszczeniu innych ludzi chodzi mu tylko o Batmana. Ale to ostatni mój post. Bedę się przygladał tylko. Wiecie troche dołuje mnie ostatnio to, ze moje pomysły się jednak nie podobają :D .


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 24 Lut 2008, 11:15 
Offline
Klapser
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Lis 2007, 21:57
Posty: 91
Miejscowość: Kraków
Mam ciekawy pomysł na osobowość tego chłopaka. Może niech będzie on zafascynowany Batmanem ,niech będzie takim jego stukniętym fanem ,który chce po prostu sprawdzić granicę jego możliwości.
Np. w ostatniej scenie gdy Batman już uratuje całe miasto przed totalnym zniszczeniem ,chłopak spyta się czy puści go wolno i czy będzie wstanie znieść ,że taki szef kasyna będzie znał jego prawdziwą tożsamość. Bruce odpowie ,że może iść. A chłopak strzeli sobie w łeb ,mówiąc ,że nie mógł by utrzymać języka za zębami a nie chce ,narażać jego ulubionego superbohatera.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 24 Lut 2008, 11:52 
Offline
Kręci filmy komórką

Rejestracja: 05 Lut 2008, 22:31
Posty: 17
Miejscowość: Błonie
Nie mogłem się powstrzymać. To już by przedobrzyło trochę sprawę.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 24 Lut 2008, 13:12 
Offline
Klapser
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Lis 2007, 21:57
Posty: 91
Miejscowość: Kraków
E tam .Świr jak świr. :wink:


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 25 Lut 2008, 12:19 
Offline
Może kiedyś zrobi swój pierwszy film
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lip 2006, 12:51
Posty: 129
Miejscowość: Warszawa
Wit napisał(a):
Ale właściciel kasyna przecież moze dojrzewać w sierocińcu. Poza tym Koleś z kasyna nie jest własnie takim typowym bogatym szaleńcem. Nie zalezy mu na niszczeniu innych ludzi chodzi mu tylko o Batmana.

Owszem, ale zobacz - dorastanie w sierocińcu + zdobywanie majątku = kilkanaście lat.
Chodzi o to, że ten Młody jest wciąż... młody i niedoświadczony. Staje oko w oko z Batmanem, ale jego nadgorliwość i tak skazuje go na porażkę.

Wit napisał(a):
Ale to ostatni mój post. Bedę się przygladał tylko. Wiecie troche dołuje mnie ostatnio to, ze moje pomysły się jednak nie podobają :D .

Nie no, dajcie spokój! Sonny, teraz Ty.
Wychodzi na to, że ja rzeczywiście nie słucham zdania innych. To, że niektóre Wasze pomysły nie zyskują mojej aprobaty, nie znaczy, że są denne i do bani. Innym mogą się bardzo podobać.

Pomysł z bogatym szaleńcem, który zna sekret Wayne'a może być osobną historią. Jeżeli macie koncepcje, to czekamy na nie z niecierpliwością. Naprawdę!


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 25 Lut 2008, 14:45 
Offline
Klapser
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Lis 2007, 21:57
Posty: 91
Miejscowość: Kraków
Mógłby dostać spadek od wujka jako jedyny krewny.

Dorastanie w sierocińcu + kasa na stworzenie młodocianego gangu.
To było by interesujące ,bogaty świr z sierocińca.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 25 Lut 2008, 16:45 
Offline
Aktorzy jedza mu z ręki
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 Maj 2007, 13:18
Posty: 406
Miejscowość: Częstochowa
Ja już nic nie dodaje. Powiem tylko tyle, że jeżeli ktoś naprawdę chce zrealizować filmik z Batmanem, to zacząć powinno się od zwykłej prostej akcji jakaś bitka w zaułku, ale dobrze nakręcona i zmontowana. Potrzebny strój, grupa ludzi od sztuk walki i pomysł na zdjęcia.
To co zaczęliście tam tworzyć to już zakrawa o kompletną żenadę, więc zejdźmy na ziemię rozsądku.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 25 Lut 2008, 18:16 
Offline
Może kiedyś zrobi swój pierwszy film
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lip 2006, 12:51
Posty: 129
Miejscowość: Warszawa
Wiesz, Sonny, w sumie masz rację.
Tak mi się spodobał ten pomysł z "młodym gniewnym", że trochę się zapomniałem. Historia jest naprawdę świetna, jednak zrobił się z tego pełny metraż. Ciężko by było przedstawić to wszystko w 10, czy 15 minutach. A im ich więcej, tym niestety trudniej.

No ale nie oznacza to, że nie jesteśmy w stanie nic zrobić.
Od samego początku proponowałem napisać jakąś "szybką akcję". Bez zagłębiania się w psychikę bohaterów, bez wielkich przesłań. Jednak też nie samą bijatykę Batmana z oprychami.
Proponowałem "The killing joke". Z pomocą Moore'a udało mi się stworzyć już scenariusz. Tzn. jest prawie gotowy, brakuje jeszcze kilku szczegółów.
Ciekawa, żywiołowa oraz mroczna, ale zarazem kolorowa opowieść. Szacuję, że film miałby ok. 10 minut.

Oczywiście nie musimy wzorować się na żadnym komiksie.
No to chyba zaczynamy od początku... :wink:

Mimo wszystko i tak proponuję napisać scenariusz o Młodym i jego chęci zemsty na Nietoperzu. Mówię zupełnie poważnie.
Ja jestem chętny i gotowy, żeby to zrobić. Gorąco Was zachęcam. W zasadzie wszystko mamy omówione, pozostały tylko szczegóły.
Jeżeli macie chęć usiąść do wspólnego pisania, to jakoś się podzielimy i każdy będzie pisał daną część. Co Wy na to?


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 25 Lut 2008, 19:20 
Offline
Klapser
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Lis 2007, 21:57
Posty: 91
Miejscowość: Kraków
Mój pomysł nie był raczej do stworzenia filmu.
Ale zgadzam się z Sonnym. Ja proponowałbym nawet tylko jedną scenę do zrealizowania.
Batman w akcji to duża działka .Około 10 minut zrealizowanie po prostu ,świetnie tip top ,dało by się to zrobić.

Nawet mam ciekawy pomysł.
Ulicą biegnie mężczyzna z kasą po napadzie na bank. Wpada do mieszkania ,zamyka wszystkie zamki .Po jego wyrazie twarzy widać ,że goniło go coś nieziemskiego. Wybiera numer telefonu ,dzwoni do kogoś bardzo zdenerwowany ,wygląda przez okno.
Przez telefon ,opieprza kogoś ,że nie miało być żadnych komplikacji. Nagle ktoś puka ,złodziej patrzy przez wizjer ,widzi swoich kumpli z kasą z banku. Wpuszcza ich szybko do środka. Mówią ,że pozostała czwórka zniknęła. Jeden z nich zauważa otwarte okno. Pojawia się Batman ,zaczyna się bitka...
W końcu właściciel mieszkania już lekko obity ,wyciąga jakiś karabin z szafy ,czy coś w tym rodzaju. Mając tak jakby przewagę ...
Ale człowiek-nietoperz znika. Za to pojawiają się syreny ,oraz pukanie do drzwi :Policja ,budynek jest otoczony ,nie ruszać się.

No ,to mogło by być coś w tym rodzaju.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 27 Lut 2008, 11:50 
Offline
Może kiedyś zrobi swój pierwszy film
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lip 2006, 12:51
Posty: 129
Miejscowość: Warszawa
I znowu cisza... :(

Nie mówcie, że brakuje Wam pomysłów.
Czekamy na propozycje, zarówno co do historii "Młodego", jak i "szybkich akcji" Batmana.

Chyba że każdy z Was szykuje niespodziankę i pisze po cichu gotowy scenariusz :D


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 27 Lut 2008, 15:16 
Offline
Coś gdzieś słyszał

Rejestracja: 21 Sty 2008, 12:40
Posty: 204
Miejscowość: Gostynin
Ja scenariusz piszę, ale zupełnie o czym innym :P Dlatego narazie nie mam zbyt czasu na rozmyślanie nad Batkiem.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 01 Mar 2008, 17:53 
Offline
Może kiedyś zrobi swój pierwszy film
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lip 2006, 12:51
Posty: 129
Miejscowość: Warszawa
Pozwoliłem sobie wykombinować własną historię na podstawie pomysłu Moore'a ("Batman - tożsamość").
Po prostu dodałem stworzone przez siebie elementy i wydaje mi się, że robi się całkiem interesująca opowieść.

Przede wszystkim proponuję wyrzucić motyw snu i przejść na jawę.
Żeby jednak były zaburzenia świadomości (tożsamości), co spowoduje w końcu walkę z samym sobą (podwójny Batman), musi wydarzyć się coś szczególnego.
Bo rozumiem, że Wayne'owi śni się ta walka z sobowtórem Nietoperza.

Proponuję zatem coś takiego:
Cytuj:
Podczas napadu na bank, Batman zostaje otruty przez Doktora jakiegośtam (całkiem nowy przeciwnik). Na początku to bagatelizuje, ale z czasem trucizna zaczyna działać mocniej. W końcu dochodzi do walki z samym sobą. Batman musi zmusić Doktora, żeby ten dał mu odtrutkę.


Coś czuję, że:
1. nie zrozumiałem do końca pomysłu Moore'a
2. znów zarzucicie nieoryginalność, bo o ile pamiętam, to w "Batman Begins" było coś z trucizną


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 02 Mar 2008, 17:21 
Offline
Coś gdzieś słyszał

Rejestracja: 21 Sty 2008, 12:40
Posty: 204
Miejscowość: Gostynin
A ja pozwolę sobie ciągnąć dalej pomysł z "Młodym". Już widzę posty typu "ale to naciągane" itp.

Ostatnio oglądałem Batman'a Burtona bo nigdy nie widziałem go w całości, tylko urywki w TV w dzieciństwie. Gdy oglądałem scenę walki Batman'a z Joker'em wpadłem na pewien pomysł...

W mieście Gotham pojawia się nowy przestępca (nasz "Młody") i zabija z premedytacją kilka ofiar. Batman Myśli, że to tylko jakiś szaleniec lecz pod tymi morderstwami kryje się coś więcej. Wszystkie ofiary są jedynie pretekstem, by wyciągnąć Batman'a z kryjówki, dzięki czemu "Młody" ma szansę się do niej zakraść i ukraść jeden ze strojów Batman'a i kilka zabawek. Batman nie zauważa, że znikło mu parę rzeczy z kryjówki. Po pewnym czasie słuch o "szalonym mordercy" zanika. Wydaje się, że wszystko wróciło do normy, kiedy to okazuje się, że ktoś morduje drobnych morderców, złodziejaszków, zbirów, włamywaczy itp. Ślady na nieszczęście wskazują na Batmana. Ludzie z Gotham są wściekli, nienawidzą Batmana za jego sposób na "sprawiedliwość". Bruce jako, że nie może przebrać się za Batman'a prowadzi śledztwo na własną rękę. Odkrywa kilka śladów skazujących kryjówkę "Młodego". W kryjówce jest pełno zdjęć Batmana, plany jego posiadłości i o dziwo kryjówki Batman'a. Okazuje się, że wszystko było zaplanowane (te morderstwa itp )Po dłuższym śledztwie Bruce dociera do sprawcy i okazuje się, że ma on taki sam strój jak Batman. I tu zaczyna się walka dwóch Batman'ów z tym, że różni ich jeden szczegół. Zły Batman ma pod maską szarą twarz. Dobremu Batman'owi udaje się zedrzeć maskę przeciwnikowi i wtedy ukazuje się nam "Młody". Z krótkiej pogawędki obu bohaterów wynika, że "Młodego" rodzice zginęli gdy spadł na nich latający pojazd Batman'a a stało się to podczas walki Batman'a i Joker'a. Z tej katastrofy wyszedł cało jedynie "Młody" i znienawidził Batman'a, choć tak naprawdę to nie jego wina, że spadł akurat tam :P Na końcu Batman pokonuje "Młodego", ten nie może się pogodzić z tym, że nie zdołał pomścić rodziców i popełnia samobójstwo. Albo ginie przez przypadek jak ktoś woli :>

Co Wy na to?... Przeszło by takie "coś"?


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 02 Mar 2008, 20:46 
Offline
Aktorzy jedza mu z ręki
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 Lip 2007, 18:35
Posty: 860
http://pl.youtube.com/watch?v=x-7W3be8XtQ - niezłe. Takiego batmana chciałbym zrobić. W podobnym klimacie


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 02 Mar 2008, 21:46 
Offline
Aktorzy jedza mu z ręki
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 Maj 2007, 13:18
Posty: 406
Miejscowość: Częstochowa
Tak, ale jest to na podstawie komiksu z dużą dawką psychologi, niewiele akcji. Coś o czym ja mówiłem.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 02 Mar 2008, 21:59 
Offline
Aktorzy jedza mu z ręki
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 Lip 2007, 18:35
Posty: 860
Jest jeszcze dead end - tam jest akcja + świetny dialog. POlecam


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 03 Mar 2008, 13:53 
Offline
Może kiedyś zrobi swój pierwszy film
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lip 2006, 12:51
Posty: 129
Miejscowość: Warszawa
"Batman: Dead End" jest świetny, to prawda. Ale tylko do momentu, w którym pojawia się Alien i wciąga Jokera na dach.
Gdy zobaczyłem te zdjęcia, światło, charakteryzację, oniemiałem! Tylko co z tego, że efekty oraz kostiumy Aliena i Predatora są naprawdę imponujące, gdy psuje to cały klimat filmu?


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 03 Mar 2008, 14:20 
Offline
Aktorzy jedza mu z ręki
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 Lip 2007, 18:35
Posty: 860
Zgadzam się, ale sposób filmowania, gra aktorska są świetne. No i ten genialny dialog Batmana z Jokerem. Czułem się jakbym oglądał film Burtona ;)


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 03 Mar 2008, 14:41 
Offline
Może kiedyś zrobi swój pierwszy film
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lip 2006, 12:51
Posty: 129
Miejscowość: Warszawa
Moore, nie wypowiedziałeś się (chyba) na temat mojego pomysłu z otruciem Batmana.
Może przedyskutujmy to, bo Twoja koncepcja (tożsamość) jest bardzo ciekawa.

Czy możesz przedstawić nam treatment Twojego pomysłu? Bo pomimo tego, że wstawiłeś fragment (początek) scenariusza, to lepiej by było zobaczyć to w całości.


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 148 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 14 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group