Forum Kamera!Akcja

Obecny czas: 29 Mar 2024, 10:57

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 6 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 Temat postu: Co zrobić z gotowym scenariuszem?
PostWysłany: 19 Wrz 2009, 18:15 
Offline
Nie wie jaka kamerę do 1500zl

Rejestracja: 19 Wrz 2009, 18:09
Posty: 2
Miejscowość: Poznań
Witam
Do kogo "iść" z gotowym scenariuszem? Załóżmy, że mam napisany oczywiście przeze mnie scenariusz i chcę by zrealizowano go. Gdzie, do kogo słać tekst? Załóżmy, że chcę go sprzedać, oddać w ręce producenta filmowego, bo istnieje "nadzieja dobrego scenariusza".

Wypowiadajcie się. Pomóżcie, nie orientuję się.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 19 Wrz 2009, 19:08 
Offline
Coś gdzieś słyszał
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Wrz 2008, 11:30
Posty: 216
Miejscowość: Kraków/Katowice
Rozumiem, że masz na myśli około 100-stronicowy scenariusz filmu fabularnego.
Przygotuj streszczenie i eksplikację (o czym jest film, dlaczego to dobry pomysł i warto go zrealizować i takie tam), żeby zachęcić do ewentualnego przeczytania scenariusza, bo zapewne nikomu nie będzie się chciało w ciemno czytać stu stron tekstu. Ponadto zabezpiecz jakoś autorstwo swojego tekstu, więc możesz go wysłać do siebie samego i nie otwierać koperty(poor man's copyright). A poza tym pokaż scenariusz zaufanym ludziom, którzy potem, jakby co, potwierdzą Twoje autorstwo.

Jeśli jesteś przekonany co do wartości scenariusza, warto jest się rozejrzeć za jakąś firmą producencką i po prostu przesłać im scenariusz. Jeśli scenariusz jest naprawdę rewelacyjny, to choćbyś nim cisnął przez okno to jakiś producent go wyniucha.
Możesz też iść do jakiegoś reżysera (tu się pojawia problem bo trza znać jakiegoś) i dać mu tekst - jeśli mu się spodoba - to możecie walczyć dalej.
Możesz postarać się o rekomendację kogoś znanego, jakiegoś reżysera lub aktora, ale musisz trafić do kogoś takiego i musi mu się faktycznie spodobać scenariusz. Z rekomendacją zawsze jest łatwiej.
Przydatne są więc znajomości, kontakty... Tego nigdy za wiele. Dobrze znać kogoś, kto zna kogoś, kto mógłby podsunąć komuś ważnemu na biurko Twój scenariusz.

Możesz słać tekst na konkursy scenariuszowe, na przykład Hartley-Merril.

Generalnie to co powyżej opisałem jest "z czapy" - ja nigdy nie próbowałem sprzedać pełnometrażowego scenariusza. Piszę tak jakbym próbował kombinować gdybym miał taki zamiar ;) Sam chętnie poznałbym jakieś sposoby.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 19 Wrz 2009, 21:01 
Offline
Aktorzy jedza mu z ręki
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 Maj 2007, 13:18
Posty: 406
Miejscowość: Częstochowa
Jak napisał kolega możesz powysyłać do wytwórni filmowych na konkursy, napaść na jakiegoś znanego reżysera/aktora/aktorkę i im podarować. Ale każde z rozwiązań jest skazane na porażkę, gdyż kraj nasz to polska a tutaj żeby sprzedać swój scenariusz trzeba mieć znajomości lub chociaż skończyć scenopisarstwo na Filmówce, zasadniczo na jedno wychodzi ;) W Polsce ludzie z "branży" nie obejmują wyobraźnią, scenariusza od człowieka z ulicy, to jak dwa koty na pustyni, siedzą patrzą dłuższą chwilę, a jeden nagle mówi "Ja nie ogarniam tej kuwety." ;)


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 19 Wrz 2009, 21:46 
Offline
Nie wie jaka kamerę do 1500zl

Rejestracja: 19 Wrz 2009, 18:09
Posty: 2
Miejscowość: Poznań
Aha. Rozumiem. A jakie znacie konkursy, tylko napiszcie kilka a nie jeden czy dwa... Dajcie jakieś informacje, żebym ze świeczką w ciemno nie szukał.

[ Dodano: Sob 19 Wrz, 2009 22:51 ]
I jeszcze jedno...

Co robić w sytuacji, gdy scenariusz jest z gatunku fantastyki, bo w Polsce jedyny film SF jaki wyprodukowano a jaki ja znam to Seksmisja i to wszystko. Cienko to wygląda w tym kraju z producentem/wytwórnią robiącymi filmy o tematyce fantastyczne. Do tego dochodzą efekty specjalne, których nie ma kto zrobić... No może prócz Magicznego Drzewa, ale to bajka... :)


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 21 Wrz 2009, 16:04 
Offline
Coś gdzieś słyszał
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Wrz 2008, 11:30
Posty: 216
Miejscowość: Kraków/Katowice
Google i dwa słowa kluczowe "scenariusz konkurs" - niektóre konkursy nie są cykliczne, więc trzeba po prostu rozglądać się co jakiś czas.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 22 Wrz 2009, 09:25 
Offline
Może kiedyś zrobi swój pierwszy film

Rejestracja: 20 Lis 2005, 21:51
Posty: 153
Miejscowość: Kraków
Tomek, ale może się jeszcze z nami ugadać i można zacząć walkę o kasę z PISF :)


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 6 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 16 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group