Forum Kamera!Akcja

Obecny czas: 29 Mar 2024, 01:15

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 3 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 Temat postu: Potwór
PostWysłany: 22 Wrz 2009, 09:41 
Offline
Może kiedyś zrobi swój pierwszy film

Rejestracja: 20 Lis 2005, 21:51
Posty: 153
Miejscowość: Kraków
Witajcie,
pomysł jest bardzo świeży, więc rzucam dosłownie to co się zrodziło w mojej głowie, a nie przelałem tego jeszcze na literki cyfrowe :)


Rok 1942. Podhale. Środek zimy.

Gdzieś wśród zasp w górach stoi samotnie domek, w którym żyje sobie młoda para z dzieckiem. Nagle ktoś stuka w szybę domu. Przestraszeni zawieruchą wojenną, boją się otworzyć. W końcu postać odchodzi. Dopiero później dowiemy się, że to była cyganka z maleńkim dzieckiem...

Czas współczesny. Jedna z dużych aglomeracji.

Michał to ambitny facet, nie bający się wyzwań, wierzący w odniesieniu sukcesu. Ma narzeczoną, grono przyjaciół, dobrą robotę. Jednak coś go niepokoi - co noc śnią mu się korytarze, jęki, wszystko spowite pół-mrokiem.
Pewnego dnia dostaje telefon od mamy, że tata dostał zawału - przerywa pracę i czym prędzej jedzie go zobaczyć...
Później zaczyna się lawina niespodziewanych zdarzeń, które zaczynają niszczyć ludzi wokół niego.

---



Na pewno wiem, że chciałbym by wszystko to było rzuceniem przekleństwa przez cygankę, której dziecko umiera od zimna, a fatum prawdziwe dopiero spada na syna, tego małego dziecka w kołysce.

W rzeczywistości Michał ma w sobie potwora, drugą stronę duszy. Film ma opowiedzieć o nieodgadnionych zakątkach duszy, w których skrywa się to "złe ja", które to może być zauważalne tylko w snach. Na granicy snu i jawy Michał będzie musiał stoczyć walkę z samym sobą by zabić potwora - w pewnym momencie widz zostanie poprowadzony równolegle w dwóch światach - prawdziwym i tym drugim, który graniczy z realnym...


Co sądzicie na ten temat?

---

Jeszcze zrodził mi się pomysł targu dusz, gdzie "złe ja" jego ojca zaprzedało duszę Michała. Michał musiałby jeszcze w świecie alternatywnym odnaleźć kupca i zdobyć swoją duszę - odkupując ją lub walcząc o nią (tutaj myślałem też o powiązaniu tego z ojcem - walka o duszę z nim i możliwa śmierć w realnym świecie, jeżeli dojdzie do walki w alternatywnym świecie)


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 25 Wrz 2009, 13:02 
Offline
Parzy kawe II Rezyserowi

Rejestracja: 01 Gru 2006, 20:03
Posty: 66
Miejscowość: Bełchatów
Dlaczego klątwa "uaktywnia" się dopiero gdy Michał ma hmm trzydzieści parę lat? OK, cyganka (prawdopodobnie) straciła dziecko i wykorzystuje swoje nadnaturalne zdolności do skarcenia niegościnnej rodziny. Ale dlaczego czeka ponad 70 lat?
Poza tym pomysł oklepany i wałkowany na wszystkie strony. Żeby daleko nie szukać - Drag Me to Hell .


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 25 Wrz 2009, 17:44 
Offline
Może kiedyś zrobi swój pierwszy film

Rejestracja: 20 Lis 2005, 21:51
Posty: 153
Miejscowość: Kraków
Rozwinięciem byłby targ dusz, w którym za cenę swego życia, złe ja ojca chce "przehandlować" duszę syna.


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 3 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 9 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group