Forum Kamera!Akcja

Obecny czas: 28 Mar 2024, 14:11

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 11 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 Temat postu: Czy ktoś mi rozszrzy pomysł na scenariusz ?
PostWysłany: 06 Lis 2011, 18:01 
Offline
Na jego osiedlu kręcili kiedyś film

Rejestracja: 06 Lis 2011, 17:27
Posty: 7
Cześć . Jestem już doświadczoną osobą w pisaniu scenariuszy , ale teraz nie mam weny na napisanie nowego .
Mam pomysł ale nie wiem jak go zredagować .
To tak główną bohaterką jest Stefanie , mieszka( nie wiem ?) ona w małym miasteczku , zakochują się jednocześnie w niej dwa demony ciemności ( Ryan i Daniel ) które chodzą razem z nią do szkoły , obaj rywalizują ze sobą , Ryan jest ten szalony a Daniel bardziej uporządkowany . Stephanie ma przyjaciółkę Emmę (wiedźmę ) choć Stefanie nie wiem że jest nią . Kristen jest wampirzycą i rywalizuje z Stefanie Chłopakiem Kristen jest Robert ( też Wampir ) . Można dodać jeszcze parę postaci , jeżeli ktoś będzie miał pomysł na napisanie tego scenariusz proszę o kontakt E-mail : charmedola@buziaczek.pl lub gg : 39074242 :) . Pomysł scenariusza ma być mieszanką seriali : Charmed , Buffy , The Vampire Diaries oraz the secret circle . Proszę o pomoc :D


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Czy ktoś mi rozszrzy pomysł na scenariusz ?
PostWysłany: 06 Lis 2011, 20:00 
Offline
Może kiedyś zrobi swój pierwszy film

Rejestracja: 15 Sty 2009, 11:18
Posty: 186
Miejscowość: Kraków
A co ma być tematem tego scenariusza - o czym chcesz opowiedzieć? O miłości, odrzuceniu, zazdrości, pysze, wyobcowaniu i samotności? Zanim zaczniesz wymyślać wszystkie postaci dramatu określ jego temat i jak chcesz rozwiązać wynikający z niego konflikt. Tak będzie ci prościej. Mówiąc prościej określ główny wątek i co z niego wynika - np. Dominika jest dziewczyną, w której zakochuje się zarówno Marek jak i Michał. Dziewczyna jest dumna, wyśmiewa ich zaloty przez co zostaje sama. Postanawia się zmienić, otworzyć na ludzi. Długo jej to nie wychodzi, ale walczy dalej i w końcu osiąga swój cel dostrzegając przy tym, że nie warto się wywyższać (to taki Dziadowski przykład, ale według mnie w Twoim opisie brakuje tematu na główny konflikt - może go nie masz a może tylko go nie przytoczyłaś/łeś.) Rozwiń to.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Czy ktoś mi rozszrzy pomysł na scenariusz ?
PostWysłany: 06 Lis 2011, 20:47 
Offline
Na jego osiedlu kręcili kiedyś film

Rejestracja: 06 Lis 2011, 17:27
Posty: 7
To ma być powieść typu Pamiętnik Vampirów . To tak zmieniłam trochę ten pomysł . Emma jako wiedźma od wieków toczy wojnę z wampirami ( Kristen i reszta ) oraz demonami ciemności ( Ryan i Daniel ) . Po ostatniej walce Emma przegrała i z wampirami i demonami ciemności . W szkole wszyscy stają się normalnymi uczniami , ale Emma rywalizuje z Kristen , niespodziewanie w miesicie i w szkole pojawiają się bracia Ryan i Daniel , chcą uwodzić Stefanie ( przyjaciółka Emmy ) , bo ta jest jak się później okaże najpotężniejszą istotą na ziemi , Ci któży pierwsi ją posiądą będą mieć władzę absolutną . Jak narazie najbliżej niej jest Emma . Ryan i Daniel są przydzieleni do klasy do której chodzi Stefanie i Emma . Daniel siada z Stefanie , a Ryan z Emmą . Emma nie jest z tego zadowolona , a Kristen jest , bo wie że na tym może skorzystać . Po pierwszym dniu szkoły dochodzi do kolejnej walki pomiędzy Wampirami a Wiedźmami i czarownikami . Wygrywają ją Wiedźmy i czarownicy .

Ni i dalej nie wiem co wymyśleć , pomoże ktoś ? :)


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Czy ktoś mi rozszrzy pomysł na scenariusz ?
PostWysłany: 06 Lis 2011, 21:00 
Offline
Może kiedyś zrobi swój pierwszy film

Rejestracja: 15 Sty 2009, 11:18
Posty: 186
Miejscowość: Kraków
Coś się zaczyna wyłaniać, ale jeszcze tego nie ma. Masz główną bohaterkę, o którą walczą dwie siły - czarodzieje i umarlaki - każda z nich chce ją wykorzystać do swoich celów. Masz więc konflikt między dwoma grupami bohaterów drugoplanowych, ale jeszcze żadnego konfliktu, który by dotyczył głównej bohaterki. Konflikt emocjonalny jest potrzebny, żeby bohater musiał podejmować decyzje i działania. Czego ona chce, do czego będzie dążyć? Opowie się za którąś z grup czy wybierze niezależność i będzie uciekać przed obiema? A może zdając sobie sprawę ze swojej mocy będzie chciała się jej pozbawić by mieć święty spokój i zwykły życie?

PS. Nie znam tytułów, do których nawiązujesz więc nie umiem się do nich odnieść.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Czy ktoś mi rozszrzy pomysł na scenariusz ?
PostWysłany: 06 Lis 2011, 21:06 
Offline
Na jego osiedlu kręcili kiedyś film

Rejestracja: 06 Lis 2011, 17:27
Posty: 7
No i teraz mam małą pustkę w głowie , bo nie wiem jak mam zacząć następny wątek :/

Kristen zła na to iż przegrała walkę , składa ofertę Ryanowi i Danielowi , żeby zaczeli współpracować razem , Ryan od razu mówi "tak " . Daniel zaczyna coraz więcej czasu spędzać czasu z Stefanie , niepokoi to i stronę złą( Kristen i Ryan ) i Dobrą ( Emma ) .

No i co dalej ?


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Czy ktoś mi rozszrzy pomysł na scenariusz ?
PostWysłany: 06 Lis 2011, 21:28 
Offline
Może kiedyś zrobi swój pierwszy film

Rejestracja: 15 Sty 2009, 11:18
Posty: 186
Miejscowość: Kraków
Nie odpowiedziałaś na pytanie. Główna bohaterka nic nie robi, nie ma żadnych celów, równie dobrze mogłaby być przedmiotem. Jeśli chcesz iść dalej to popracuj nad nią, nadaj jej ludzkie cechy, cele, pragnienia, wady, zalety, jakąś skazę charakteru to może też wyjdzie Ci jakiś konflikt. Jak na razie to po Twoim opisie można by wnosić, że główną bohaterką jest Emma bo Stefanie nic nie robi tylko siedzi jak żaba na kamieniu a wszyscy o nią walczą.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Czy ktoś mi rozszrzy pomysł na scenariusz ?
PostWysłany: 06 Lis 2011, 21:35 
Offline
Na jego osiedlu kręcili kiedyś film

Rejestracja: 06 Lis 2011, 17:27
Posty: 7
Stefanie i Daniel tak się zbliżyli że aż zaczeli chodzić ze sobą , nie spodobało się to wszystkim . Wszyscy zaczęli obok niej być , nawet Kristen stała się ciut bardziej miła . Stefanie odkryła swoją pierwszą moc ( telekinezę ) . W szkole machnęła delikatnie ręką , a jej wszystkie książki poleciały na tablicę . Stefanie zauważyła że coś jest nie tak .

I dalej ?


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Czy ktoś mi rozszrzy pomysł na scenariusz ?
PostWysłany: 06 Lis 2011, 21:38 
Offline
Na jego osiedlu kręcili kiedyś film

Rejestracja: 06 Lis 2011, 17:27
Posty: 7
Postanowiła wszystko wyjawić wszystko swojej przyjaciółce Emmie . Emma nie wiedziała co powiedzieć , zmuszona wyjawiła jej wszystko . Stefanie została wystawiona na próbę .


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Czy ktoś mi rozszrzy pomysł na scenariusz ?
PostWysłany: 06 Lis 2011, 22:28 
Offline
Może kiedyś zrobi swój pierwszy film

Rejestracja: 19 Sty 2008, 23:29
Posty: 170
Miejscowość: Ś-cie
Cytuj:
Nie spodobało się to wszystkim... Wszyscy zaczęli obok niej być... Jej wszystkie książki poleciały na tablicę . Postanowiła wszystko wyjawić wszystko swojej przyjaciółce Emmie . Emma nie wiedziała co powiedzieć , zmuszona wyjawiła jej wszystko.


Brzmi dramatycznie. Rozumiem, że to nie wszystko ? :twisted:


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Czy ktoś mi rozszrzy pomysł na scenariusz ?
PostWysłany: 07 Lis 2011, 17:24 
Offline
Na jego osiedlu kręcili kiedyś film

Rejestracja: 06 Lis 2011, 17:27
Posty: 7
Stefanie zaczęła coraz bardziej przywiązywać się do Daniela . Jej zachowanie nie przypominało grzecznej Stefanie , a bardziej jej tą drugą stronę złą . Rodzice zauważyli jej zmianę zachowania , postanowili ją wysłać do psychologa . Dziewczyna zmuszona była pójść . Stefanie nie mogła znieść rozmowy z psychologiem . Wybuchła u niej złość i odkrywa kolejną moc ( ognień ) . Zabiła psychologa . Przerażona pobiegła do Daniela .
Ale w drodze do Daniela zabicie kogoś sprawiło jej przyjemność .

No i co dalej ? :)


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Czy ktoś mi rozszrzy pomysł na scenariusz ?
PostWysłany: 07 Lis 2011, 19:51 
Offline
Klapser
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Cze 2008, 12:37
Posty: 89
Miejscowość: Wrocław
Nie wiem co dalej, lecz mając moce telekinezy i ognia, do przygotowania kiełbasek z ogniska wystarczą już tylko same kiełbaski. Jak dla mnie wypas.

Zostawiam pod rozwagę. ;)


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 11 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] oraz 10 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group