Forum Kamera!Akcja

Obecny czas: 28 Mar 2024, 13:54

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 2184 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 110  Następna

Najlepszym scenariuszem BITWY#2- Od bohatera do zera jest:
Ankieta zakończyła się 19 Wrz 2007, 18:57
Dziejowa sprawiedliwość 46%  46%  [ 6 ]
Makowiec 15%  15%  [ 2 ]
Nikt 38%  38%  [ 5 ]
Razem głosów : 13
Autor Wiadomość
 Temat postu:
PostWysłany: 13 Wrz 2007, 10:59 
Offline
Aktorzy jedza mu z ręki

Rejestracja: 21 Lis 2006, 14:01
Posty: 713
Miejscowość: Katowice
Moore napisał(a):
Muszę powiedzieć, że poziom się trochę obniżył.

Ja tak nie myślę. Scenariusze tamtej bitwy wogole nie przypadły mi do gustu.
Bo w tej jest inaczej. Wiem że "makowiec" i "Dziejowa sprawiedliwość" może się podobać (najprostszy test na to, czy jesteś psychicznie chory czy nie: przyjąć czyjś punkt widzenia, jeśli to potrafisz nie jesteś "psychiczny").


Góra
 Profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Temat postu:
PostWysłany: 13 Wrz 2007, 11:30 
Offline
Aktorzy jedza mu z ręki
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 Maj 2007, 13:18
Posty: 406
Miejscowość: Częstochowa
Moore napisał(a):
... cóż... zabrzmiała trochę jako pean na cześć PRL. Wtedy Kowalski był bohaterem, przyszli źli kapitaliści i jest mu do zadniej części. Wniosek? Bo co było obalać socjalizm?

No bo tak w zasadzie to o tym jest. Po co obalało się socjalizm, żeby zrobić coś jeszcze gorszego? Ale nie chcę tu żeby ktoś mi zarzucił, że gloryfikuje poprzedni system. Po prostu pokazuje pewne błędy nowego, które są chyba niedoprzyjęcia? Czy są?


Góra
 Profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Temat postu:
PostWysłany: 13 Wrz 2007, 13:05 
Offline
Absolutny Fan K!A
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Paź 2005, 18:35
Posty: 1464
Miejscowość: Gdańsk
Moim zdaniem to, że teraz już nie chroni się nieuków przed bezrobociem, jest całkiem do przyjęcia. Byłem w podstawówce, to się uczyłem, a koledzy się ze mnie nabijali i wyzywali od kujonów. A teraz ja mam pracę, a oni śpią pod mostem. I dobrze im tak.


Góra
 Profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Temat postu:
PostWysłany: 13 Wrz 2007, 13:16 
Offline
Aktorzy jedza mu z ręki
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 Maj 2007, 13:18
Posty: 406
Miejscowość: Częstochowa
OK grzes, ja tu nie mówię że szkoły są złe i że chronić nieuka. Ale trzeba zauważyć że szkoły nie uczą za bardzo zawodu. Idąc do pracy musisz uczyć się zupełnie innych rzeczy. A zresztą popatrz, teraz nie ma kto pracować jako budowlaniec, mechanik, elektryk. Wtedy było aż nadto i gdzie teraz są na emeryturze lub pod mostem. A są to zawody w których wiedza o filozofi, różniczkowaniu, budowy żaby czy wiedza o bitwie pod Studziankami nie jest potrzebna.


Góra
 Profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Temat postu:
PostWysłany: 13 Wrz 2007, 13:44 
Offline
Absolutny Fan K!A
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Paź 2005, 18:35
Posty: 1464
Miejscowość: Gdańsk
Oj, widzę, że dawno w temacie nie byłeś. Ty wiesz, jak trudno teraz znaleźć majstrów do remontu czy budowy? Nie wiem jak jest w Częstochowie, ale w Gdańsku ludzie czekają miesiącami na ekipę remontową, a murarze zarabiają po 15 zł na godzinę. Tylko jeden warunek: trzeba było jednak się uczyć, jeżeli nie różniczkowania i budowy żaby, to zawodu. Jak ktoś nie uczył się ani jednego, ani drugiego, tylko chodził na wagary i pił wódkę, to za komuny miał dobrze, a teraz ma źle. I tak powinno być, a nie tak jak za komuny, kiedy to menele zarabiali 4 razy tyle co inżynierowie, i nie można było ich wywalić z roboty, bo to klasa robotnicza.


Góra
 Profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Temat postu:
PostWysłany: 13 Wrz 2007, 14:03 
Offline
Aktorzy jedza mu z ręki
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 Maj 2007, 13:18
Posty: 406
Miejscowość: Częstochowa
grzes napisał(a):
Oj, widzę, że dawno w temacie nie byłeś.

A co ja napisałem??
SonnyCrokcett napisał(a):
A zresztą popatrz, teraz nie ma kto pracować jako budowlaniec, mechanik, elektryk.


A zresztą tekst był o solidnym pracowniku, któremu mimo uczciwości życie dało po dupie. O piciu przez Niego wódki nie pisałem. A socjalizm miał plusy i minusy, jak teraz jest lepiej ale też gorzej. I tylko bo to temat jednak nie polityczny. :wink:


Góra
 Profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Temat postu:
PostWysłany: 13 Wrz 2007, 14:11 
Offline
Absolutny Fan K!A
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Paź 2005, 18:35
Posty: 1464
Miejscowość: Gdańsk
SonnyCrockett napisał(a):
A socjalizm miał plusy i minusy,

Może i miał. Rozchodzi się o to, żeby te plusy nie przesłoniły wam minusów.

SonnyCrockett napisał(a):
jak teraz jest lepiej ale też gorzej.

Tak ale nie, czarne jest białe, plusy dodatnie, plusy ujemne... w sumie to może i dobrze, że można tak teraz pogadać. Bo kiedyś tak nie było. Kiedyś obowiązywała jednogłośność i jednoznaczność: było dobrze i basta, o czym człowiek dowiadywał się na każdym kroku, m.in. z Dziennika TV, z prasy, z przemówień dygnitarzy i z Kroniki Filmowej. Tylko aplauz - i zaakceptowanie.

Wiem co mówię. Wychowałem się w tamtym systemie i pamiętam jak było. Stan wojenny też pamiętam.


Góra
 Profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Temat postu:
PostWysłany: 13 Wrz 2007, 14:26 
Offline
Aktorzy jedza mu z ręki
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 Maj 2007, 13:18
Posty: 406
Miejscowość: Częstochowa
grzes, skończmy dyskusję, bo z doświadczenia wiem, że nieprowadzą one do niczego. :wink:
Heh swoją drogą nie ma to jak scenariusz z elementem politycznym. 8)


Góra
 Profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Temat postu:
PostWysłany: 13 Wrz 2007, 14:45 
Offline
Absolutny Fan K!A
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Paź 2005, 18:35
Posty: 1464
Miejscowość: Gdańsk
Mam nadzieję, że w trzeciej edycji Bitwy nikt nie będzie poruszał tematów politycznych.


Góra
 Profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Temat postu:
PostWysłany: 13 Wrz 2007, 15:54 
Offline
Absolutny Fan K!A
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 Lut 2005, 18:32
Posty: 1942
Miejscowość: Warszawa
Czyli: seks, przemoc, przestępczość, choroby psychiczne itp są niewskazane.


Góra
 Profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Temat postu:
PostWysłany: 13 Wrz 2007, 18:58 
Offline
Może kiedyś zrobi swój pierwszy film
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Lip 2006, 19:07
Posty: 169
Miejscowość: Warszawa
No więc tak :

"Makowiec" - ciekawa koncepcja poplątanego świata, ale mnie taki humor też raczej nie śmieszy . Czy to ,że "Lokomotywe" według ciebie napisał Brzechwa , a nie Tuwim to też jedna z cząsteki tego poplątanego świata , czy może drobna pomyłka ? (A nawet nie drobna :mrgreen: )

"Dziejowa Sprawiedliwość' - Jakoś mnie nie wciągnoł zbytnio ten scenariusz , po za tym chyba już za dużo takich filmów w TV widziałem

"Nikt" - Bardzo ciekawy scenariusz ze względu na fajnego gł.bohatera . Chodź nie widze tutaj za bardzo temetu "od bohatera do zera" , raczej z tym jest odwrotnie . Intryguje mnie też końcuwka filmu . Prosiłbym autora o wypowiedź co chciał nią przedstawić ...

Na kogo zagłosowałem pozostawiam narazie w tajemnicy , ale widać rzeczywiście ,ze poziom prac w poruwnaniu z 1 edycją troche się obniżył.


Góra
 Profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Temat postu:
PostWysłany: 13 Wrz 2007, 19:18 
Offline
Aktorzy jedza mu z ręki

Rejestracja: 21 Lis 2006, 14:01
Posty: 713
Miejscowość: Katowice
mrozmi napisał(a):
Intryguje mnie też końcuwka filmu . Prosiłbym autora o wypowiedź co chciał nią przedstawić ...

"Od Bohater do zera". Chciałem to zrobic inaczej, gdzie sam koniec byłby oczywisty na trochę enigmatyczny(myślałem, że jest klarowny, no ale cóą...).


Góra
 Profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Temat postu:
PostWysłany: 13 Wrz 2007, 20:45 
Offline
Aktorzy jedza mu z ręki
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 Maj 2007, 13:18
Posty: 406
Miejscowość: Częstochowa
Widzisz moja podpowiedź była na miejscu :mrgreen:


Góra
 Profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Temat postu:
PostWysłany: 14 Wrz 2007, 00:15 
Offline
Może kiedyś zrobi swój pierwszy film
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 Lut 2007, 02:34
Posty: 183
Miejscowość: Plainfield, NJ, USA
mrozmi,
Nie jest pomyłką autor lokomotywy. To jeden ze smaczków słownych ( a może kiedyś wizualnych), które postarałem się ukryć w treści.
Ja uwielbiam uczucie, kiedy po raz dziesiąty oglądam jakiś film i dalej znajduję detale, jakich wcześniej nie zauważałem. Znaczy to dla mnie, że treść nie była napisana ot tak sobie, na kolanie czy w godzinę, ale autor przemyślał głębiej, niż to widać z pozoru.
Niestety czytając treść na papierze ten detal jaskrawo widać. Gdyby było to elementem filmu, detal mógłby umknąć uwadze a dać się zauważyć za którymś razem oglądania.
Jako przykład chyba mogę podać, że niedawno oglądałem po raz enty "Poranek Kojota" i dopiero teraz usłyszałem, jak Krystyna Czubówna mówi, że "kojot woli odgryźć sobie łapę, niż dać się złapać WĄSATEMU Meksykaninowi
Ale starczy wyjaśnień, bo robie niepotrzebny spoiler.


Góra
 Profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Temat postu:
PostWysłany: 14 Wrz 2007, 07:18 
Offline
Absolutny Fan K!A
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Paź 2005, 18:35
Posty: 1464
Miejscowość: Gdańsk
Co do Krystyny Czubówny, to jednak rządzi tekst "Wbrew powszechnemu mniemaniu langusta żywi się wyłącznie owocami morza. Choć gdyby mogła, jadłaby dżem" :)


Góra
 Profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Temat postu:
PostWysłany: 14 Wrz 2007, 08:51 
Offline
Absolutny Fan K!A

Rejestracja: 03 Sie 2005, 09:12
Posty: 1064
Miejscowość: Lublin
Ja tym razem wstrzymam się od głosu. Żaden z tekstów nie zainteresował mnie na tyle, żebym chciał obejrzeć, czy też zrealizować oparty na nim film.

Na wyróżnienie zasługuje tekst Maćka, za ciekawą postać głównego bohatera (przynajmniej w pierwszej fazie tekstu). Szkoda, że nie poszedłeś w drugą stronę i nie zrobiłeś z niego w końcówce jeszcze większego przegranego. Wtedy mogłoby być jeszcze ciekawiej.


Góra
 Profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Temat postu:
PostWysłany: 14 Wrz 2007, 09:30 
Offline
Aktorzy jedza mu z ręki

Rejestracja: 21 Lis 2006, 14:01
Posty: 713
Miejscowość: Katowice
LGF napisał(a):
za ciekawą postać głównego bohatera

W każdym moim scenariuszu właśnie jest taki bohater, wyalienowany, trochę niezrównoważony, dziwak, wrażliwy...taki mój styl. Powinienem nakreślić jakiegoś nowego bohatera.

COPY napisał(a):
"kojot woli odgryźć sobie łapę, niż dać się złapać WĄSATEMU Meksykaninowi

Nie mam pojęcia o co chodzi. Oświeć mnie.

A co do smaczków ukrytych u ciebie. Już czytająca z przerażeniem "lokomotywę" jest już jednym żart i chcesz jeszcze zrobić pochodną tego żartu w postaci zmienionego nazwiska- takie coś nie przejdzie. A poza tym widz nie odczyta to jako żart tylko pomyłkę. Musisz im to jakoś pokazać, że to jest tendencyjne.


Góra
 Profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Temat postu:
PostWysłany: 14 Wrz 2007, 10:33 
Offline
Absolutny Fan K!A
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Paź 2005, 18:35
Posty: 1464
Miejscowość: Gdańsk
"Nikt" - odrzuciłem bo jest nie na temat. Nie mamy tutaj ewolucji od bohatera do zera. Protagonista jest zerem już na samym początku. Niezależnie od tego, jak ciekawym zerem jest, jest zerem, a miał startować jako bohater.

"Dziejowa sprawiedliwość" - odrzuciłem ze względu na narrację werbalną (w dodatku trzecioosobową). Jak już pisałem w poprzedniej edycji Bitwy, nie lubię filmów z narratorem. Alergia jakaś. Oczyma wyobraźni widziałem ten film, i wyglądał mi na nieciekawy dokument biograficzny. Bez zawiązania akcji, narastania, kulminacji i tak dalej, za to z narratorem oprowadzającym nas po życiu protagonisty jak szkolną wycieczkę po Muzeum Ziemi Podlaskiej.

Został "Makowiec". Ma spore niedociągnięcia, jak choćby "Lokomotywa" Brzechwy. I wstrzymałbym się od głosu, jednak nie zrobiłem tego, by nie zaniżać i tak już niskiej frekwencji. Zagłosowałem na "Makowiec", bo jako jedyny daje nadzieję (po poprawkach) na zrobienie jako tako dobrego filmu na temat.

Jestem ogólnie zawiedziony tak słabą frekwencją ze strony piszących. Dało się sporo stworzyć na temat "od bohatera do zera". Można było zrobić film o mistrzu olimpijskim, który rozpił się i stoczył. O okrytym chwałą wielkim wojowniku, któremu powierzono wielkie zadanie i pokładano w nim wielkie nadzieje, ale zawiódł sromotnie, bo uległ własnym słabościom. O rewelacyjnym młodym piłkarzu, który doznał ciężkiej kontuzji, na zawsze stracił możliwość gry w piłkę i w wyniku tego wszyscy się od niego odwrócili. O sławnym soliście, bożyszczu nastolatek, którego przyłapano na robieniu plagiatów i/lub śpiewaniu z nie swojego playbacku (jak Milli Vanilli), i który definitywnie wyleciał ze sceny. O rzekomo zasłużonym weteranie wojennym, którego wyczyny ktoś wnikliwy wziął pod lupę i wykazał, że były od początku do końca zmyślone. O najlepszym policjancie w mieście, na którego mafia się uwzięła i wrobiła go w jakieś brudy, w wyniku czego stracił pracę w policji i nikt nie chciał go przyjąć nawet na ciecia na parkingu. Ale nie ma co gdybać - wyszło jak wyszło. Mam nadzieję, że trzecia edycja swoim poziomem dorówna a nawet przewyższy pierwszą.


Ostatnio edytowany przez grzes, 14 Wrz 2007, 10:48, edytowano w sumie 1 raz

Góra
 Profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Temat postu:
PostWysłany: 14 Wrz 2007, 10:46 
Offline
Aktorzy jedza mu z ręki

Rejestracja: 21 Lis 2006, 14:01
Posty: 713
Miejscowość: Katowice
grzes napisał(a):
Można było zrobić film o mistrzu olimpijskim, który rozpił się i stoczył. O okrytym chwałą wielkim wojowniku, któremu powierzono wielkie zadanie i pokładano w nim wielkie nadzieje, ale zawiódł sromotnie, bo uległ własnym słabościom. O rewelacyjnym młodym piłkarzu, który doznał ciężkiej kontuzji, na zawsze stracił możliwość gry w piłkę i w wyniku tego wszyscy się od niego odwrócili. O sławnym soliście, bożyszczu nastolatek, którego przyłapano na robieniu plagiatów i/lub śpiewaniu z nie swojego playbacku (jak Milli Vanilli), i który definitywnie wyleciał ze sceny. O rzekomo zasłużonym weteranie wojennym, którego wyczyny ktoś wnikliwy wziął pod lupę i wykazał, że były od początku do końca zmyślone. O najlepszym policjancie w mieście, na którego mafia się uwzięła i wrobiła go w jakieś brudy, w wyniku czego stracił pracę w policji i nikt nie chciał go przyjąć nawet na ciecia na parkingu.

Nuuuudy....Myślałem, że ta zabawa jest dla rozwijania kreatywności, a to co zaserwowałeś, każdy z naszej trójki mógłby napisać z palcem w... Ja np chciałe napisać o niemieckim poruczniku, który patrząc na niedolę żydowskich dzieci w czasie wojny chroni je we własnym domu a jego koledzy go zabijają (grzes powie "nie na temat- nie ma tutaj przemiany "od bohatera do zera". A ja piszę- nie myśl schematami- taki jest punkt widzenia Niemców w tym scenariuszu)
grzes napisał(a):
"Nikt" - odrzuciłem bo jest nie na temat. Nie mamy tutaj ewolucji od bohatera do zera. Protagonista jest zerem już na samym początku.

Bohaterem był, jak "uratował" dziewczynę(ogólny sens).
Bohaterem był dla matki (ukryty sens).
Chciałeś ewolucji z bohatera do zera. Napisałeś przykłady które o tym nie mówią: jest bohaterem <BUUM> jest zerem. A gdzie tu ewolucja?


Góra
 Profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Temat postu:
PostWysłany: 14 Wrz 2007, 10:55 
Offline
Absolutny Fan K!A
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Paź 2005, 18:35
Posty: 1464
Miejscowość: Gdańsk
Przepraszam, z tą ewolucją źle się wyraziłem. Cofam wyraz "ewolucja", ale w sumie w haśle tego wyrazu nie było. Więc OK. Raptowne przejście od bohatera do zera mieści się w ramach tematu.

PoProstuMaćku, szkoda, że nie napisałeś o tym niemieckim poruczniku. Byłoby lepsze.

Cytuj:
każdy z naszej trójki mógłby napisać z palcem w...

Nie wątpię. Dziwię się jedynie, że ludzie spoza waszej trójki nic nie napisali. Choćby takiego nudnego banału.

Kreatywność - owszem, ale na temat. Jeżeli masz ciekawy pomysł nie na temat, to przecież nikt nie broni Ci go umieścić w dziale "Scenariusze do oceny". Mało tego - tutaj też w zasadzie nikt Ci nie broni go umieszczać. Tyle tylko że ja na takie coś nie zagłosuję. Nie wiem jak inni. Ja mówię za siebie - mój poprzedni post nie jest atakiem na Twój scenariusz tylko uzasadnieniem mojego wyboru.

PoProstuMaciek napisał(a):
Bohaterem był, jak "uratował" dziewczynę(ogólny sens).

Ale "uratował" ją na końcu filmu, a nie na początku.

PoProstuMaciek napisał(a):
Bohaterem był dla matki (ukryty sens).

I pozostał nim na końcu filmu.


Góra
 Profil  
Odpowiedz z cytatem  
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 2184 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 110  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Majestic-12 [Bot] oraz 54 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group