Forum Kamera!Akcja

Obecny czas: 28 Mar 2024, 22:16

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1 post ] 
Autor Wiadomość
 Temat postu: 10 Pytań do Woodego Allena
PostWysłany: 19 Maj 2009, 19:06 
Offline
Absolutny Fan K!A
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Lip 2006, 20:58
Posty: 1317
Jaka jest twoja ulubiona nowojorska dzielnica?



Manhattan, ponieważ był najbardziej zachwycającym miejscem mojego dzieciństwa. Dorastałem na Brooklynie, który jest również wspaniałą dzielnicą, ale Manhattan miał kluby jazzowe, mnóstwo filmowych domów i Central Park. Później, kiedy mogłem się wyprowadzić od rodziców zamieszkałem na Manhattanie i żyję tam całe swoje życie.

Rozumiem, że jesteś raczej muzykiem, a nie piosenkarzem, ale czy jest jakaś piosenka, którą potrafisz śpiewać pod prysznicem?



Moja interpretacja Easy to Love Cole'a Portera jest bardzo dobra – pod prysznicem. Poza nim zaczynam mieć problemy.


Pracowałeś z każdym. Ale czy ktokolwiek kiedykolwiek powiedział Ci „Dzięki, nie skorzystam”



To mit, że każdy aktor rzuca wszystko co robi, żeby ze mną współpracować. Nic bardziej mylnego. Aktorzy rezygnowali z powodu zbyt małych pieniędzy, scenariusza, lub spraw osobistych.

Niemniej jednak możesz mi odmawiać tuzin razy, a kiedy znajdę dla Ciebie dobrą rolę, zaoferuję Ci ją mając nadzieję, że tym razem się zgodzisz.


Który nurt reżyserów podziwiasz?



To młodzi reżyserzy, którzy walczą o dobre filmy, a nie sztampowe, hollywoodzkie produkcje.

Lubię Paula Thomasa Andersona, który zrobił „Aż poleje się krew”, ale lubię go za jego wcześniejsze filmy. Lubię Alexandre'a Payne'a.


We Wszystko gra było dużo opery. Czy osobiście ją lubisz?



Tak, lubię. (...) Kiedyś dużo do niej chodziłem, ale opery trwają do 11:30 wieczorem. A ja wstaję o 5:30, robię gimnastykę, myję się, a czasem nawet gram na klarnecie przed wyjściem na plan.

Po prostu nie mogę znieść tych późnych godzin.


Czy zamierzasz w przyszłości wrócić do „stand-up comedy”?



Na dzień dzisiejszy nie mam takiego zamiaru. To trudna praca. To wspaniała rzecz stać przed ludźmi i móc opowiadać swoje żarty, ale to nie jest łatwe dla leniwej osoby – a ja jestem leniwy – żeby zrobić to jeszcze raz.


Czy kiedykolwiek zauważyłeś, że twoje filmy stały się fenomenem popkulturalnym, że ludzie mówią „to jest dialog allenowski”?



Robię filmy od 1967 roku i nigdy nie miałem poczucia, że kogoś natchnąłem. Ludzie wzorują się na Scorsese, na Spielbergu, na Stanleyu Kubricku. Nigdy nie widziałem młodego człowieka, który wzoruje się na mnie jako osobowości, albo reżyserze.


Picasso powiedział: „dobry artysta kopiuje, wybitny artysta kradnie”. Czy zgadzasz się z tym twierdzeniem?



Och, kradłem od najlepszych. Kradłem od Bergmana. Kradłem od Groucho, od Chaplina, od Keaton, od Marthy Graham, od Felliniego. Jestem bezwstydnym złodziejem.


Czym siebie zaskoczyłeś przez ostatnie pięć lat?



Niczym specjalnym. Dzięki Bogu nic strasznego mi się nie wydarzyło i mam nadzieję, że się nie wydarzy. (...)


Jak to jest, że Woody Allen jest im starszy tym lepszy?



Miło z twojej strony, że to powiedziałaś. Musiałem zacząć bardzo słabo, kiedy byłem młody. Wszystko co się dzieje uznaję za budujące. Mam szczęście, że jeszcze nie kopnąłem w kalendarz. Ale to przyjdzie pewnego dnia...









Artykuł dzięki uprzejmości użytkownika NowakDexter


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1 post ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group