Forum Kamera!Akcja

Obecny czas: 28 Mar 2024, 21:10

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 5 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 Temat postu: WGA a prawa autorskie w Polsce.
PostWysłany: 15 Sty 2013, 18:47 
Offline
Na jego osiedlu kręcili kiedyś film

Rejestracja: 14 Sty 2013, 04:31
Posty: 7
Witam wszystkich. Sprawa dotyczy zabezpieczenia praw autorskich do napisanego tekstu. Można potwierdzić jego istnienie u notariusza, można również zarejestrować tekst w WGA. Pytanie dotyczy tego ostatniego - jak ma się rejestracja tekstu w WGA do prawa w Polsce? Czy w przypadku "nieciekawej sytuacji", taka rejestracja automatycznie załatwia sprawę (np. w sądzie), czy jednak bezpieczniej wybrać się z tym do notariusza?


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: WGA a prawa autorskie w Polsce.
PostWysłany: 16 Sty 2013, 20:32 
Offline
Kamerzysta na Weselach
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 Maj 2006, 18:59
Posty: 39
Miejscowość: Wawa
Lepiej do notariusza, zważywszy na to, że WGA pobiera za taką rejestrację kasę w USD, a i musisz im to zdaje się wysłać jakoś (już nie pamiętam szczegółów, ale te znajdziesz pewnie na ich stronie).


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: WGA a prawa autorskie w Polsce.
PostWysłany: 16 Sty 2013, 22:32 
Offline
Na jego osiedlu kręcili kiedyś film

Rejestracja: 14 Sty 2013, 04:31
Posty: 7
To wiem, $20 Visą. Co zresztą pewnie wyjdzie taniej, niż u notariusza ;) Od strony technicznej nie ma problemu, chodzi o samą stronę prawną - która opcja jest lepszym "dowodem" potwierdzającym moje prawa do tekstu.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: WGA a prawa autorskie w Polsce.
PostWysłany: 17 Sty 2013, 01:29 
Offline
Kamerzysta na Weselach
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 Maj 2006, 18:59
Posty: 39
Miejscowość: Wawa
tylko 20$? myślałem, że więcej :)
a czy taniej to zależy, w sumie notariusz dość powszechne zjawisko dziś, zawsze można coś tam załatwić przez kolegę brata stryjka szwagra :D
Natomiast w kwestii która lepsza - właściwie na to samo wyjdzie. Ba! Możesz to zresztą załatwić bez większych kosztów - wystarczy, że masz dowody (też zależy od tego z kim i jak chcesz się sądzić :D ) na autorstwo tekstu i daty jego powstania (możesz np wysłać do siebie tekst pocztą - będziesz miał urzędowe pieczątki wraz z datami, aczkolwiek w dzisiejszych czasach i zarchiwizowane maile wystarczą). Możesz też spróbować się zarejestrować w KIPIE, oni zdaje się prowadzą rejestr utworów (biuro mają zdaje się na Chełmskiej).


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: WGA a prawa autorskie w Polsce.
PostWysłany: 17 Sty 2013, 02:57 
Offline
Na jego osiedlu kręcili kiedyś film

Rejestracja: 14 Sty 2013, 04:31
Posty: 7
Dzięki za wyczerpującą odpowiedź :) Sądzić to ja się nie chcę z nikim, ale przezorny zawsze ubezpieczony, więc i na wszelki wypadek lepiej się doinformować :)


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 5 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 8 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group