Forum Kamera!Akcja

Obecny czas: 26 Kwi 2024, 20:18

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 29 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Grupa filmowa "Była tu 15 minut temu"
PostWysłany: 29 Wrz 2006, 01:31 
Offline
Może kiedyś zrobi swój pierwszy film
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Wrz 2006, 01:27
Posty: 165
Miejscowość: Siemianowice Śląskie
Po pierwsze link: http://www.15minut.prv.pl

Po drugie: miłego oglądania ;)


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 29 Wrz 2006, 18:50 
Offline
Kaskader w Bollywood
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 Cze 2006, 17:36
Posty: 114
Miejscowość: Elbląg
Albo strona jest mocno przeciążona albo po prostu jest jakiś błąd. Mi się nie włącza.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 29 Wrz 2006, 22:15 
Offline
Kamerzysta na Weselach

Rejestracja: 13 Lut 2006, 12:28
Posty: 39
Miejscowość: Warszawa/Zamość
Mimo ze strona nie dziala, to warto szukac w sieci dziel tych ludzi. z tego co wiem juz razem nie tworza a szkoda. Ich prezentacja szkolna powala na kolana, swietne poczucie humoru, baardzo dobre wykonanie, poprostu fachowa robota. Natomiast film pod tytulem "Film pod tytulem" :P jest moim zdaniem najlepsza produkcja amatorska (a przynajmniej nasmieszniesza) jaka w zyciu widzialem. Naprawde genialne pomysly, momentami wieje dluzyznami ale naprawde bardzo warto obejzec.

"...mieszkanie przy ul. Krystyny Łybackiej 7, [...] a i biedronka jest tak blisko..." :P Naprawde polecam :)


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 30 Wrz 2006, 00:07 
Offline
Może kiedyś zrobi swój pierwszy film
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Wrz 2006, 01:27
Posty: 165
Miejscowość: Siemianowice Śląskie
Wygląda na to, że alias padł... Strona jest dostępna pod adresem http://www.home-net.com.pl/~pipeek

Nic nie obiecuję, ale możliwe, że powstanie coś nowego... Właśnie kupiliśmy nowy sprzęt i jeżeli uda mi się dogadać z KoprucH'em to produkcja ruszy pełną parą.

Bo pomysły są... I to dużo...

Edit:
Zapomniałem podziękować za powyższe słowa uznania ;)
Zrobię to teraz.
Dziękuję!


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 30 Wrz 2006, 06:12 
Offline
Kaskader w Bollywood
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 Cze 2006, 17:36
Posty: 114
Miejscowość: Elbląg
<wybuch śmiechu> Nawet nie zwróciłem uwagi na stronę techniczną gdyż film mnie wciągnął za bardzo by móc to dostrzec. Dawka humoru które przekazywana jest widzowi jest absolutnie świetna. To coś jak taki polski "Straszny Film" czyli wyśmiewanie i parodiowanie kinowych hitów (tu matrix) i absurdalna fabuła. Cóż mogę więcej dodać. Uśmiałem się do łez. Polecam! ! !


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 12 Paź 2006, 19:06 
Offline
Absolutny Fan K!A
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 Lut 2005, 18:32
Posty: 1942
Miejscowość: Warszawa
Póki co obejrzałem "Beltaine" z racji mojego uwielbienia dla celtyckiej muzyki (jak ktoś znajdzie gatunek z większym powerem to się bardzo zdziwię).

Filmik oceniam pozytywnie choć ma parę wad. Użyję mojego ulubionego określenia "nierówny i za długi". Sporo bardzo dobrych ujęć i pomysłów przeplatanych ujęciamy tak kiepskimi, że nie wiem jakim cudem przeszły w montażu.

Irytuje też skaczący balans bieli widoczny zwłaszcza na tych perfoorwanych płytach co to raz są białe a raz żółtawe. Ciepła tonacja pasuje bardzo i myślę, że te poprawnie zbalansowane mozna by "zepsuć" dorzucając trochę pomarańczowego. Ciągłość na tym zyska.

Instrumenty trochę nie wygrane. Dałbym więcej zbliżeń i detali. Motyw krążenia wokół muzyków aż się prosi o rozwinięcie. Przepiękna "podkładka" do montażu aż szkoda, że nie wykorzystana.

Trochę męczące były te jajcarskie wstawki. Nie mówię, że ma wiać powagą jak z rodzinnej krypty ale co za dużo to nie zdrowo. Generalnie dobrze, że są tam akcenty humorystyczne.

Nie ma nic gorszego niż muzycy traktujący się nazbyt serio (no dobra - filmowcy są gorsi)

Intro bym "gęściej" zmontował. Aż się prosi o więcej ujęć z różnych planów bo tak to jest strasznie długie ujęcie wysiadania z samochodu.

Skróciłbym całość do 3 minut z groszami bo od tego mniej-więcej czasu zaczyna się "zjadanie ogona". Brak nowych pomysłów i powtórzenia skutkują monotonią.

Sam filmik bardzo przyjemy, swobodna atmosfera, muzyka łechce uszy a nogi się wyrywają. Trochę zbliżeń więcej i konsekwencja w oświetleniu a dałoby się wykroić skromny teledysk.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 12 Paź 2006, 22:00 
Offline
Może kiedyś zrobi swój pierwszy film
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Wrz 2006, 01:27
Posty: 165
Miejscowość: Siemianowice Śląskie
Dla zainteresowanych wkleję jeszcze link do klipu, od którego zaczynaliśmy naszą przygodę z filmem. Nie jest to jakaś górnolotna produkcja ale może ktoś się przy tym choć raz uśmiechnie, a to jest najważniejsze ;)

oto i link: www.15minut.prv.pl/king.ace [trochę to waży, ale wtedy jeszcze mało wiedzieliśmy o kompresji]

Santi: Dziękuję, że odpowiedziałeś na moją prośbę. Czekam na ocenę reszty "produkcji".


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 21 Paź 2006, 09:51 
Offline
Kręci filmy komórką
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Gru 2005, 23:13
Posty: 16
Miejscowość: Lublin
Na technicznych sprawach nie znam się za bardzo więc nie będę wam ich wytykał . Dziwi mnie tylko fakt że jest tyle dobrych ujęć i za chwile sporo złych, jakby dwie osoby kadrowały.
Co do fabuły to brawo.! Obejrzałem cały film dwa razy, nie nudziłem się i rozbawił mnie i moją przyjaciółkę. Na plus zasługuje lektor, gdyby nie on film byłby dużo słabszy . Poczucie humoru moim skromnym zdaniem macie i to nie najgorsze, gorzej wypada gra aktorska . Ogólnie dobrze i chce zobaczyć więcej takich filmów.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 26 Paź 2006, 12:56 
Offline
Absolutny Fan K!A
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Paź 2005, 18:35
Posty: 1464
Miejscowość: Gdańsk
Kawał dobrej roboty. Dawno się tak nie uśmiałem :)

Moim zdaniem z racji tego, że film był tak śmieszny, można przełknąć wszystkie te niedociągnięcia o których mówili przedmówcy. Wielkie brawa za bardzo dobry splot wątków - wszystko trzyma się siebie.

Powiedzcie: czy oglądaliście może "Six string samurai"?


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 26 Paź 2006, 22:46 
Offline
Może kiedyś zrobi swój pierwszy film
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Wrz 2006, 01:27
Posty: 165
Miejscowość: Siemianowice Śląskie
"Film pod Tytułem" został nakręcony po to by śmieszyć. Spędziliśmy kawał czasu umieszczając w nim sporą ilość smaczków. Przed "premierą" (cholera to już 5 lat temu) obawialiśmy się, że nikt nie podchwyci naszego humoru. Jakże wielkie było nasze zadowolenie gdy ludzie na sali zaczęli się śmiać (mimo braku jakiejkolwiek reakcji przy pierwszych "żartach").

Teraz czuję niejaką dumę z tego, że wywołaliśmy uśmiech na paru twarzach.

Ostatnio spotkaliśmy się w starym gronie i postanowiliśmy stworzyć coś nowego. I mimo tego, że filmowcami nie jesteśmy najlepszymi, mogę zapowiedzieć już teraz, iż Grupa filmowa "Była tu 15 minut temu" będzie dalej tworzyć i starać się zmusić ten smutny naród do uśmiechnięcia się. Czy Wam się podoba, czy nie ;)

ps. Nie, nie widziałem tego filmu. Ale jak najszybciej to nadrobię ;)


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 27 Paź 2006, 19:40 
Offline
Absolutny Fan K!A
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 Lut 2005, 18:32
Posty: 1942
Miejscowość: Warszawa
Będzi krótko: dawno się tak nie uśmiałem :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Zarzuty do operatorki i montażu takie jak zwykle więc chiwlowo się nie rozpiszę... idę zrobić okład na przeponę...


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 28 Paź 2006, 00:41 
Offline
Absolutny Fan K!A
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Paź 2005, 18:35
Posty: 1464
Miejscowość: Gdańsk
pipeek napisał(a):
"Film pod Tytułem" został nakręcony po to by śmieszyć. Spędziliśmy kawał czasu umieszczając w nim sporą ilość smaczków. Przed "premierą" (cholera to już 5 lat temu) obawialiśmy się, że nikt nie podchwyci naszego humoru. Jakże wielkie było nasze zadowolenie gdy ludzie na sali zaczęli się śmiać (mimo braku jakiejkolwiek reakcji przy pierwszych "żartach").


Znam to uczucie. Przed premierą "Ataku Nosferatu z Kosmosu" też się obawiałem, że ludzie nie podchwycą humoru, a koleżanka grająca Lorien bała się, że po premierze będzie chodziła z torbą na głowie, żeby ludzie jej nie rozpoznawali. Rozluźniłem się, kiedy w 2 minucie filmu ludzie się roześmiali zobaczywszy UFO, które zasadniczo nie miało być śmieszne. Dalej poszło jak z płatka, i ludzie śmiali się z byle czego.

No ale wszystkie nasze filmy wymiękają przy "Filmie pod tytułem" :)

Cytuj:
ps. Nie, nie widziałem tego filmu. Ale jak najszybciej to nadrobię ;)


Pytałem dlatego, że zdało mi się, że pojedynek na gitary był inspirowany tym filmem. W waszym filmie jest bardzo dużo nawiązań do różnych filmów i wydarzeń, i sądziłem, że to z gitarami też jest. Co zaskoczyło mnie też o tyle, że ten film to rzadkość - jest on bardzo mało znany.

"Six string samurai" to taki wykręcony postnuclear. Film klasy B, bardzo głupi, ale przez to bardzo zabawny. Fabuła: była wojna atomowa, wygrali Sowieci, z całego USA zachował się głównie Las Vegas i okolice. Królem w Las Vegas został Elvis Presley. Rządził przez kilkadzisiąt lat, po czym umarł, i zaczęła się walka o władzę...


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 28 Paź 2006, 11:09 
Offline
Może kiedyś zrobi swój pierwszy film
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Wrz 2006, 01:27
Posty: 165
Miejscowość: Siemianowice Śląskie
grzes napisał(a):
Pytałem dlatego, że zdało mi się, że pojedynek na gitary był inspirowany tym filmem.


Szczerze powiedziawszy to był przypadek. Tak samo jak przypadkiem nawiązaliśmy do "Hero" w scenie gdy chiński mistrz podaje agentowi karteczke z "chińskim symbolem jego imienia".


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Dobre ale...
PostWysłany: 28 Paź 2006, 11:12 
Offline
Kamerzysta na Weselach

Rejestracja: 04 Lip 2006, 11:32
Posty: 33
Miejscowość: Osie
Mi sie bardzo podobal film o waszej szkole, swietna reklama. Jakbym obejzam taki film 5 lat temu, gdy wybieralem szkole srednia, to bym wybral wasza. Odrazu przypomnialem sobie moja klase w szkole sredniej, czas chyba ich odwiedzic. Ten teledysk tez jest swietny, niezle ich zareklamowaliscie, macie strone tego zespolu. Dzieki wam polubilem muzyke celtycka. "Film pod tytulem" zaczalem ogladac ale niestety nie dotrwalem do konca, moze dlatego ze nie lubie takich filmow, ale coz kazdy ma inny gust. Przypominalo mi to troche "Naga bron", detektyw ktory zajmuja sie jakos sprawa i przy okazji przechodzi przez smieszne przygody. Nie nagrywajcie juz kolejnych parodii. Czekam na nastepne wasze filmy. Dzieki ze nagraliscie tamte filmy bo warto bylo obejzec.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 28 Paź 2006, 14:26 
Offline
Absolutny Fan K!A
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Paź 2005, 18:35
Posty: 1464
Miejscowość: Gdańsk
Nie zgadzam się z przedmówcą. Kręćcie, kręćcie więcej parodii! Myślę, że potrzeba nam w offowym półświatku takich filmów: wesołych, optymistycznych, z akcentami humorystycznymi.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 30 Paź 2006, 09:46 
Offline
Aktorzy jedza mu z ręki
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Cze 2006, 10:16
Posty: 558
Miejscowość: Warszawa
Mam podobne zdanie co Grześ - oglądałem "Film pod tytułem" już jakiś czas temu i do dziś tylko on utkwił mi w pamięci z racji humoru i niektórych naprawdę pomysłowych scen i motywów. Myślę, że wystarczy dopracować technikę (oświetlenie, zdjęcia, udźwiękowienie i korekcja kolorystyki) a produkcja przy scenariuszu na podobnym poziomie będzie conajmniej wyróżniającą się :)

Sam mam w planach nakręcenie filmu w podobnej konwencji, ale może za 2 lata... :)

Pozdrawiam :)


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 01 Lis 2006, 19:33 
Offline
Aktorzy jedza mu z ręki
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Cze 2005, 10:07
Posty: 717
Miejscowość: Warszawa
Przez pierwsze pietnaście sekund filmu myślałem - Gorzej sie nakręcić tego nie dało? Kompresja beznadziejna, kamera sie trzęsie, 4/3, przeplot, źle skadrowane, nie trzyma pionu...
a potem to kompletnie przestało mieć jakiekolwiek znaczenie!
Fabuła jest po prostu świetna, ciężko mnie rozśmieszyć, ale wam się udało! I świetnie że nie jest to typowy parodiowy humor rodem ze strasznego filmu, ale po prostu... dobry humor, nie zalatujący hamstwem itp... Oby więcej takich historii jak ta - dzięki za miło spędzone 36 minut i 16 sekund :)


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 02 Lis 2006, 22:01 
Offline
Kamerzysta na Weselach
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Maj 2006, 11:38
Posty: 34
Miejscowość: Zabrze
Niestety nie mogę sciągnąć żadnych z waszych tworów ( w 95 % ściągania wyskakuje błąd albo ściąganie zawiesza się).


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 02 Lis 2006, 23:17 
Offline
Może kiedyś zrobi swój pierwszy film
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Wrz 2006, 01:27
Posty: 165
Miejscowość: Siemianowice Śląskie
Gedeon napisał(a):
w 95 % ściągania wyskakuje błąd albo ściąganie zawiesza się


Wszystko sciaga sie dobrze, przed chwilą sprawdzałem.
A może masz za mało miejsca na dysku ;D?


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 03 Lis 2006, 16:08 
Offline
Kamerzysta na Weselach
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Maj 2006, 11:38
Posty: 34
Miejscowość: Zabrze
Wątpię, czy 5 GB wolnego to za mało na ten film. Czy moglibyście wrzucić go na inny serwer? Będę bardzo wdzięczny...


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 29 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 19 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group