Forum Kamera!Akcja

Obecny czas: 27 Kwi 2024, 01:23

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 22 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: mordercza TULEJKA z kosmosu
PostWysłany: 08 Lut 2007, 19:31 
Offline
Mistrz WindowsMovieMaker
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Paź 2005, 08:10
Posty: 26
Miejscowość: Wroclaw
Witajcie

Po 2 latach pre-produkcji odpalilem w koncu 1 odc mojego animowanego serialu s-f,
zapraszam na projekcje:

www.tulejkafilm.com

pozdrawiam
Termos


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 09 Lut 2007, 17:08 
Offline
Kręci filmy komórką

Rejestracja: 29 Sie 2006, 13:54
Posty: 17
Miejscowość: Zielona Góra
Ja się nie znam na animacjach, ale podobało mi się :) Śmieszne i fajne dialogi, wszystko słychać. Postacie też śmieszne:) Na prawdę fajna bajeczka :D Czekam na drugi odcinek :)


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 10 Lut 2007, 15:48 
Offline
Mistrz WindowsMovieMaker
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Paź 2005, 08:10
Posty: 26
Miejscowość: Wroclaw
kolejny odc na necie, zapraszam


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 10 Lut 2007, 19:47 
Offline
Kręci filmy komórką

Rejestracja: 29 Sie 2006, 13:54
Posty: 17
Miejscowość: Zielona Góra
Nie będe się za bardzo rozpisywał, wiadomo już co sądze o tej bajce. Jest świetna. Czekam na następne odcinki. Jestem jej fanem! :)


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 11 Lut 2007, 13:36 
Offline
Aktorzy jedza mu z ręki
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Gru 2006, 20:24
Posty: 518
Miejscowość: Gdańsk - Osie - Łódz - Wawa
Tytuł genialny .
Od strony animacji bardzo fajnie. W każdym razie widziałem gorsze produkcje wykonane przez profesjonalistów , które mozna obejrzec na kanałach z kreskówkami.
A fabuła ? O ile sam pomysł latania i skeczowania w kosmosie nie jest zły wykonanie
juz mi się nie podoba . Gdzie lecą ? Po co lecą ? Kto ich goni ? Jest to chyba jakieś minimum
,które zachęciłoby do dalszego odcinka.Zdecydowanie nie jest to moje poczucie humoru.
(chociaż moje też innym sie nie podoba). A skoro jest to tylko zbiór skeczy bez żadnej fabuły co mi zostaje ?
W każdym razie życze ci wytrwałości w tworzeniu . Jeśli bawi to większość gawiedzi to spoko gorzej jak nie bawi....w końcu animacja to żmudna praca wymagająca od groma roboty.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 12 Lut 2007, 08:50 
Offline
Mistrz WindowsMovieMaker
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Paź 2005, 08:10
Posty: 26
Miejscowość: Wroclaw
Dzieki za koment,
Film ma fabule. Napisalem to jako long metraz, niestety brak kasy zmusil mnie do pociecia na odcinki. Kolejne 2 lata produkcji bez "wyniku" utopilyby projekt. Podszedlem do fabuly Tulejki jak do kasycznego aktorekiego thrillera. Nic nie dzieje sie przypadkiem, zaden dialog ani detal. nie istnieje od tak sobie. Mam nadzieje ze sie to "rozjasni" w miare rozwoju akcji.

pozdrawiam T


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 12 Lut 2007, 16:10 
Offline
Aktorzy jedza mu z ręki
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Gru 2006, 20:24
Posty: 518
Miejscowość: Gdańsk - Osie - Łódz - Wawa
Byłem sobie na twojej stronie i zainteresował mnie komiks . Oczywiście "Tulejka".
Czy mógłbyś udostępnić chociaż część komiksu ? Coś mi świta w główce ....


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 12 Lut 2007, 16:50 
Offline
Mistrz WindowsMovieMaker
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Paź 2005, 08:10
Posty: 26
Miejscowość: Wroclaw
planuje regularna publikacje komiksu on-line, ale fabula nie bedzie ta z filmu. Na razie zastanawiam sie jak to ugryzc, zalez mi na komiksie kolorowym a to zabiera troche czasu:)

Inne moje komiksy mozesz obejrzec tu:

www.termos.tk

pozdrawiam


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 14 Lut 2007, 00:48 
Offline
Aktorzy jedza mu z ręki

Rejestracja: 21 Lis 2006, 14:01
Posty: 713
Miejscowość: Katowice
Paznokćmi

Animacja: bardzo przyjemnie się NATO spogląduje
Fabuła: za krótkowająca (ale jak mówił autor będzie cdn. więc czekam)
Dialogi: lubię inteligentny żart, ale rownież lubię tulejkowy (wskazówka: oprócz takich tulejkowych dialogów, wplataj w swą animację komizm postaci-tu lekko nakreślony i komizm sytuacji(coś ala "Family guy")- bo na samych dialogach daleko nie polecisz)

Konklurzion: coś pięknego, chyba zdajesz sobie z tego sprawę, że to jest lepsze od forfanoskich "kartonów" i tiwiczterego "Włatcy móch" razem wziętych?! a jak nie to ja ci to mówię. Może to się wydawać głupie, ale wyślij to do ww telewziji (lub gdziekolwiek), a może się uda.

"U la la la..."


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 14 Lut 2007, 09:12 
Offline
Mistrz WindowsMovieMaker
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Paź 2005, 08:10
Posty: 26
Miejscowość: Wroclaw
Dzieki za slowa wsparcia:)

Fabula rusza ostrzej do przodu od 3 odcinka (jestem w polowie animowania). Mam nadzieje ze sie spodoba.
Zaczynam pisac scenar do komiksu osadzonego w swiecie Tulejki, powinno to nieco poszerzyc "universum".
Apropo 4fun itd:
-4fun - podobno ludzie przysylaja do nich mnostwo 100 razy lepiej "narysowanych" animacji a Tulejka nie jest wogole w klimacie 4fun ,(taka dostalem od nich odp)
-Wlatcy Much - o maly wlos nie pisalbym dla nich scenariuszy poniewaz musieli tego miec sporo a jeden pracujacz nad seria scenaryzsta to troche malo :( Na szczescie nasza wspolpraca nie zostala zfinalizowana.

Do projektu dolaczyl b dobry kompozytor ,co mam nadzieje ocenicie sami w kolejnym odc:)

pozdrawiam T
www.tulejkafilm.com
www.bslomka.com
www.termos.tk


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 14 Lut 2007, 18:27 
Offline
Aktorzy jedza mu z ręki
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Gru 2006, 20:24
Posty: 518
Miejscowość: Gdańsk - Osie - Łódz - Wawa
A co z TV 4 ? Wysyłałeś im "Tulejkę "?


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 14 Lut 2007, 20:54 
Offline
Mistrz WindowsMovieMaker
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Paź 2005, 08:10
Posty: 26
Miejscowość: Wroclaw
Jeszcze nie, mam tam tylko jakis posredni kontakt. Jak sie dopcham wtedy uderze:)
Ale nadziei sobie nie robie.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 15 Lut 2007, 10:54 
Offline
Aktorzy jedza mu z ręki
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Cze 2006, 10:16
Posty: 558
Miejscowość: Warszawa
O ile podczas oglądania pierwszego odcinka miałem ubaw po pachy, to w drugim odczuwałem brak akcji. Jeśli trzecia część dorówna lub przebije akcją i humorem pierwszą, to będzie to ciekawa animacja.
Pod względem technicznym mam podobne zdanie co poprzednicy - kreska lepsza od niektórych animacji z 4fun, conajwyżej popracowałbym jeszcze trochę nad dźwiękiem w którym słychać cięcia (może przechodzić łagodniej?).

Odnośnie "nieklimatyczności dla 4fun" - o ile według mnie Wasza animacja prezentuje zbliżony poziom do tego co emituje ta stacja (a nawet lepiej prezentuje się pod względem technicznym od tego co tworzą ludzie od "Kartonów"), to jednak są elementy zarówno w obrazie jak i dźwięku, które na publicznych kanałach mogą film kwalifikować do emisji "po 22.00" lub wogóle go dyskwalifikować. Porównując do "Pod gradobiciem...": słowa uważane za wulgarne są specjalnie cenzurowane a ich domyślne przesłanie balansuje na granicy, którą w "Tulejce" przekraczacie. Oczywiście takie jest moje odczucie - pewnie młodsi będą mieli odmienne zdanie, ale w TV nastolatkowie nie pracują na stanowiskach decydujących o emisjach :) (z resztą ci ludzie mogą podlegać KRRIT). Inna sprawa, że równie dobrze te "wiele 100 razy lepiej narysowanych animacji" to może być w rzeczywistości raptem kilka filmików które w żaden sposób nie ruszą widza (a musieli dyplomatycznie odpowiedzieć).

Ale - jeśli nie TV to myślę, że SMOG Joemonster czy Szorty i podobne składnice z śmiesznymi rzeczami stoją otworem dla tej produkcji i na pewno oglądalność będzie większa niż w wspomnianych wyżej stacjach.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 15 Lut 2007, 16:36 
Offline
Mistrz WindowsMovieMaker
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Paź 2005, 08:10
Posty: 26
Miejscowość: Wroclaw
Dzieki za wyczerpujacy koment.
Do ekipy dolaczyl Maciej Dobrowolski - kompozytor. Zapraszam do zremasterowanych odcinkow.
Pracujemy nad odc 3, ktory bedzie dluzszy. Co do fabuly, nie wiele moge poradzic. Tulejka zostala napisana jako pelny metraz ,pocialem ja z koniecznosci, akcja rozwija sie tak a nie inaczej. Zdradze,ze od 3odc akcja rusza juz konkretnie:)
Nie jest moja ambicja dorownywanie ani "jakosci" Kartnow z 4fun ani ich "klimatowi". Tulejka nie jest przeznaczona dla dzieci. Gdybym chcial robic komercyjne animacje ograniczajac sie zdaniem 'pani' czy 'pana' z tv robilbym projekty dla dzieci do ktorych mam dojscie.
Opracowalem juz szkielet fabuly komiksu osadzonego w swiecie Tulejki. Roboczy tytul to - "Wagina ZAGLADY !"

pozdrawiam i raz jeszcze dziekuje
T


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Hmmmmmm :)
PostWysłany: 15 Lut 2007, 20:24 
Offline
Coś gdzieś słyszał
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Sty 2007, 21:12
Posty: 213
Miejscowość: Szczecin
Niby i fajne , niby i nie ... Jak dla mnie za bardzo naciągane , bez lekkości , polotu ... Chociaż animacja dosyć fajna , to chyba jednak za statyczna ( Na Rany Wiadomo Kogo - naprawdę montowaliscie to trzy lata ??? czy dałem sie nabrać :) Pomysł i wykonanie znaczaco odstaje od poziomu dialogów i scenariusza - a to się niestety gryzie ... Słodki Wiadomo Kto - jakże cudownie jest krytykować nie mając żadnego pojęcia o tym o czym się mówi - ale taki życie , zawsze widzowie łoją dupę chociaż nie mają zielonego pojęcia o tym jak to " zaje...ście ciężko cokolwiek zrobic , a jak łatwo krytykowac " :)

Dla mniej domyślnych - Wiadomo Kto = Pan , który się urodził w Betlejem :) Skrót zastosowany by nie narażać się zwolennikom RM, którzy czają się za kazdym rogiem :)

Pozdrawiam


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 15 Lut 2007, 22:48 
Offline
Mistrz WindowsMovieMaker
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Paź 2005, 08:10
Posty: 26
Miejscowość: Wroclaw
Nie montowalem filmu 3 lata jak ci sie wydaje. Jeden odc animuje 4 dni reszta to post-produkcja. Odnosnie nienarazania sie przeze mnie komus tam moze sie zainteresujesz komiksem ktory stworzylem pt "czak norys vs ojciec dr" i moze cie zainteresuje ze prawie mnie za nigo zamkneli i mimo to napisalem 2ga czesc. Mozesz pogrzebac w archivalnych Newsweekach wprost itd znajdziesz tam artykuly na ten temat.

pozdrawiam


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 19 Lut 2007, 11:31 
Offline
Parzy kawe II Rezyserowi

Rejestracja: 25 Maj 2006, 11:00
Posty: 55
Miejscowość: Warszawa
Wczoraj to obejżałem i mi sie nie podobało dziś obejżałem i wiem co mi się nie podobało
Ale zanim zacznę nieco otuchy :)

Jakość twojej kreskówki jeżeli chodzi zdjęcia , ustawienia kamery , plany montaż ,udźwiękowienie ,jakość plenerów ,postaci ,i całej grafiki nie ulega w niczym , jakości bajek na komercyjnych kanałach .

Ale nieśmieszność (wg Mnie)leży w aktorach ,dialogach i zależy z której strony na to patrzeć w scenariuszu też. Otóż wszystkie postaci w bajce mówią jednakowo ostrożnie i flegmatycznie .Dynamika filmu leży , zabrakło tu kontrastu między postaciami wszystkie chyba mają głos jednego człowieka , nie róznia się osobowościami ,charakterami , dynamiką swojego ciała , jakimiś charakterystycznymi cechami , czynnościami.Możesz poeksperymetować aby Capitan miał głos stanowczy władczy z charyzmą trochę próżny z tytułu że jest kapitanem ,zarozumiały vs totalnie głupi niekompetentny może jąkający się ,zapominający pomocnik .
Dialogi - nie śmieszą , teksty ,,coż za niespotykana mieszanka zresamplowanych tonów o jakże zróżnicowanej oktawie aż włosy na dupie stawaja " kurczak wypowiedział to monotonie bez przekonania może by było śmieszniej gdy się tym podniecił wyrażił w tych słowach jakiś osobisty ładunek emocjonalny może powiedział to szybko z szaleństwem ale to właśnie powrót do postaci a nie dialogów
albo to ,,ten co się na śmierć zadławił popkornem podczas kinowego seansu na który wybrał się z konkubimą żeby uczci ś 16 rocznicę życia w grzechu " :( długi pseudo naukowy bełkot .W komediach śmieszy nas to kiedy aktorzy traktują absurdalną sytułację bardzo poważnie jakby była prawdziwa.Przykład z 4 fan tv
Dzieciaki w szkole , pani do jaśa ,,za karę policz kartki w zeszycie !" po upływie całej lekcji i jakiś tam dialogach z uczniami odzywa się Jasio: ,,proszę pani już policzyłem ... DWIE! ... .Pobaw się przedewszystkim postaciami ich głosem .NA chwilę obecną po wycięciu tekstów o dupie i gównach film nadaje się na kreskówkę dla 10 latków , szczególnie z tą sceną gdzie kapitan spada ze schodów i toważyszą mu te dzwięki to humor slapstikowy właśnie dla dzieci i kretynów .

Acha odpisali ci że twój film nie jest w klimacie 4 fan obejżyj tamte bajki są szalone i absurdalne ale przedewszystkim szalone i śmieszne .A w twojej bajce nie ma szaleństwa wg mnie oczywiście


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 19 Lut 2007, 11:57 
Offline
Aktorzy jedza mu z ręki

Rejestracja: 21 Lis 2006, 14:01
Posty: 713
Miejscowość: Katowice
filmowiec7 napisał(a):
Acha odpisali ci że twój film nie jest w klimacie 4 fan obejżyj tamte bajki są szalone i absurdalne ale przedewszystkim szalone i śmieszne

"Piesek Leszek" "Generał Italia" i ten tok shoł (nie pamiętam nazwy) i reszta są szalone... są wręcz głupie. W tym tok szole zamiast występuje "kajah" jako "fajah" ... jeżeli Cię to śmieszy no to sorry. Forfanoskie kreskówki są dla mnie żałosne. Ale co kto lubi. A propo: kiedyś słyszałem, że pomysły w tych forfanach to sprawka SKURCZ("Bułgarski pościg" a ostatnio"Wśkiekłe pięści węża")Skurczowe chłopaki-poprawcie się
We "Włatcy móch" postacie praktycznie niczym się nie różnią (oprócz wyglądu) bo i tak co drugie słowo to jakieś przekleństwo leci.

filmowiec7 napisał(a):
,,ten co się na śmierć zadławił popkornem podczas kinowego seansu na który wybrał się z konkubimą żeby uczci ś 16 rocznicę życia w grzechu " długi pseudo naukowy bełkot

Bardzo śmieszny tekst, w dodatku poteguje samo go bezbarwne wypowiedzenie.
filmowiec7 napisał(a):
teksty ,,coż za niespotykana mieszanka zresamplowanych tonów o jakże zróżnicowanej oktawie aż włosy na dupie stawaja "

Patrz wyżej.
Nie obrażaj się na nas Termos, bo filmowiec7 nie wie co czyni.
Dawaj 3 część Tulejki :twisted:


Ostatnio edytowany przez PoProstuMaciek 19 Lut 2007, 19:03, edytowano w sumie 4 razy

Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 19 Lut 2007, 17:03 
Offline
Mistrz WindowsMovieMaker
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Paź 2005, 08:10
Posty: 26
Miejscowość: Wroclaw
Hej

Dzieki za wyczerpujeca analize i poswiecenie na nia "chwili" czasu.
Jesli juz koniecznie ktos chce mnie do 4fun porownywac chcialbym zwrocic uwage na fakt iz zlewanie z kogos i parodia znanych postaci to zadna sztuka, i dla mnie jazda po najnizszej linii oporu. Swoje postacie (jakieby nie smieszne byly) opracowalem sam i na niczym ich nie wzorowalem. Tulejka to film przygodowy, nie idiotyczny sitcom. Pisalem juz ze musialem pociac pelny metraz na odcinki. A dlaczego postanowilem sie zmierzyc z filmem ponad godzinnym? Ano dlatego, ze kazdy potrafi zrobic - 1stronicowy komiks, 1minutowy film itd... Ale zrobienie longa weryfikuje pewne kwestie. Dlatego walcze sam z dluzsza historia. Zaplanowalem ,napisalem, realizuje. Jaki bedzie efekt, pojecia nie mam ale nie chce byc 100005 tym kolesiem ktory robi krotkie metraz jakich w sieci sa miliony.

pozdrawiam T


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 19 Lut 2007, 17:46 
Offline
Aktorzy jedza mu z ręki
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Gru 2006, 20:24
Posty: 518
Miejscowość: Gdańsk - Osie - Łódz - Wawa
Nie jesteś sam. Tylko ,że nasz projekt będzie zaprezentowany jako całość bez dzielenia na odcinki . Co nie ujmuje oczywiście "Tulejce" .Ale też podejrzewam ,że nie koncentrujesz się na całości . Problem zauważysz przy sklejaniu odcinków w całość.
I my nie robimy parodii ,komedii ...Twój projekt natomiast będzie skupiał się wyłącznie na skeczach załóżmy nawet z jakąś fabułą. Posumowując , musisz zorientować się
ile osób kupuje twój dowcip i czy wytrzymają ponad godzinną projekcję.
Z tego co się orientuje animacja jest tworem strasznie pracochłonnym . Nawet flashówka.
Jak na gościa z dorobkiem wypowiadasz się skromnie co mi się podoba. Masz swoją
"jazdę " w tworzeniu i tego się trzymasz. Mam nadzieję .że pójdzie ci jak najlepiej
ale naprawdę mimo lekkości serialu film może być przyciężkawy . Chyba ,że mają byc tylko odcinki.Do filmu brakuje tematu zapodanego w ciągu pierwszych 15 minut. Jak chocby w "Czaku ...". Tam temat / konflikt był przedstawiony już w tytule.
Powodzenia "konkurencji " życzę.


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 22 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 14 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group